OSMANİYE BELEDİYESİ’NDEN İLETİŞİM ADINA ÖRNEK ÇALIŞMA

Osmaniye Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Numarataj Amirliği ekipleri tarafından İçişleri Bakanlığı’nca yapılan Mekânsal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) çalışmaları kapsamında güncellenen sokak levhaları ve dış kapı numara levhalarını yenileme çalışmalarına başlandı.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şöyle denildi:

İçişleri Bakanlığı’nca yapılan Mekânsal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) çalışmaları kapsamında güncellenen sokak levhaları ve dış kapı numara levhalarını yeniliyoruz.

Tüm mahallelerimizde 4 adet bulvar, 96 adet cadde, 2 bin 642 adet sokak, 42 bin 696 bina ve 14 bin 65 işyeri için yürüttüğümüz çalışmalar ile birlikte yenilediğimiz sokak levhaları ve dış kapı numaraları ile birlikte kişiye dayalı adres bilgilerinin ulusal adres veri tabanına işlenmesi sağlanacak.

Belediyemiz İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Numarataj Amirliği ekiplerimizin ilimizin tamamında yürüttüğü Mekânsal Adres Kayıt Sistemi çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte adres bilgilerinin elektronik ortamda merkezi bir yapı içerisinde güncel olarak tutularak adres konusundaki aksaklıklara da son verilmiş olacak.

Belediye basın