OSMANİYE BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE AHŞAP PİKNİK MASASI

Osmaniye belediyesi, okullarda öğrencilerin kullanmaları için ahşap piknik masası yaptırdı. Yapımı tamamlanan piknik masalarının ilk teslimini Belediye Başkanı Kadir Kara ve Vali Erdinç Yılmaz tarafından yapıldı.

Şehit Oğuzhan Tekerek İlkokulu’nda gerçekleşen programda bilgi veren Başkan Kadir Kara, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kent merkezinde belirlediği 40 okula çocukların kullanımı için ahşap piknik masalarını yaptırdıklarını ifade etti. Ayrıca Başkan Kara, tüm masaları Endüstri Meslek Lisesi’ne yaptırdıklarını belirtti.

Öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Öğrencilerimiz yemek aralarında okullarının bahçesinde yemeklerini güvenle yiyebilmeleri ve ders aralarında dinlenebilmeleri için bu masaları yaptırdık. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yapmış olduğumuz istişareler neticesinde ve velilerimizin taleplerini karşılamak amacıyla okullarımıza teslim etmeye başladık. İhtiyaç olan okullar olursa yapmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Çok güzel bir çalışma olduğunu ifade eden Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz; “Geleceğimiz eğitimde. Geleceğimiz olan çocuklarımızın daha rahat bir ortamda eğitim almaları çok önemli. Öğrencilerimiz adına, okullarımız adına bu güzel çalışma için Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.

Program çerçevesinde Osmaniye Belediyesi tarafından sıfır atık projesi kapsamında ‘Anne Eli’ kampanyası için özel olarak hazırlatılmış küçük saksılarda bulunan ayçiçeği tohumlarını çevreye ve doğaya olan duyarlılığı arttırmak amacıyla Başkan Kadir Kara ve Vali Erdinç Yılmaz öğrencilere dağıttı.

Şehit Oğuzhan Tekerek İlkokulu’nda Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve Belediye Başkanı Kadir Kara’nın katılımıyla gerçekleşen programda, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun da yer aldı.

Belediye basın