Genel

Osmaniye Tabip Odası Başkanı  Dr. Asu Kaya Gedik : “19 MAYIS; BAĞIMSIZ, ÖZGÜR VATANA ATILAN İLK ADIMDIR”

Osmaniye Tabip Odası Başkanı  Dr. Asu Kaya Gedik: “Atatürk’ün Samsun’a adım attığı tarih olan 19 Mayıs 1919; Türk Milletinin kurtuluşu için dönüm noktası, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun miladı olmuştur” dedi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan Başkan Dr. Asu Kaya Gedik, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bağımsız ve özgür bir vatan için Milli Mücadele yürütülürken bu millete en büyük faydanın ilerici, yenilikçi fikirler üreten genç neslin olduğu anlaşılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’ni, çağdaş medeniyet çizgisi hedefine taşıma görevi olan “genç neslimize bu anlamlı gün “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı “ olarak armağan edilmiştir. Bu tarihi gün, gençliğimize ahlak, çağdaş bilim, vatan ve millet sevgisini, sorumluluklarını hatırlatmaktadır.

“Tarihi adımın 103. Yıldönümünü yüreklerimizde anıyor, önemini tekrar idrak ediyoruz” diyen Dr. Asu Kaya GEDİK, mesajını “ Kurtuluş savaşından günümüze değin vatan için tereddütsüz canını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz” diyerek tamamladı.

Hasan KILIÇ.