Genel

Osmaniye Emlakçılar Odası Başkanı Hüseyin Altundemir: “ EMLAKÇILARI ‘GÜNAH KEÇİSİ İLAN’ ETMEYİN!

Osmaniye’de depremlerden dolayı başka şehirlere göç başlarken, ev kiralarında ciddi oranda artış olduğu iddiaları gündeme geliyor. Osmaniye Emlakçılar Odası Başkanı Hüseyin Altundemir: “Bize göre bu tamamen sosyal medya dedikodusu. Emlakçıları günah keçisi ilan etmeyi bırakın. Belgeniz varsa getirin” çağrısında bulundu.

Bütün Türkiye’yi üzüntüye boğan ‘asrın felaketi’ olarak tanımlanan depremler sonrasında büyük yıkımların olduğu kentlerden başka şehirlere göç başlarken, sosyal medyada ev kiralarında ciddi oranda artış olduğu iddiaları gündeme taşındı.

Tüm Türkiye’nin gerek deprem bölgesine yaptığı yardımlar, gerekse de depremzedelere kucak açtığı bir dönemde bu tür iddiaların ortaya atılmasından büyük bir üzüntü duyduklarını ifade eden Osmaniye Emlakçılar Odası Başkanı Hüseyin Altundemir bu güne kadar kendilerine herhangi bir şikayet gelmediğini, iddiaların tamamen sosyal medyada algı oluşturmak için yapıldığını ifade etti.

Tüm yurtta olduğu gibi Osmaniye’de de konut ve işyeri kiralarının çok yüksek olduğunu defalarca dile getirdiklerini belirten Hüseyin Altundemir: “Vatandaş, ‘mal sahibi emlakçılarmış’ gibi bizleri suçluyor. Vatandaş konutun sahibini tanımıyor. Emlakçı ile muhattap olunca zannediyor ki; kirayı belirleyen emlakçı. Mal sahibi ne kadar kira isterse emlakçı da onu söyler. Vatandaşlarımız, her olumsuz olayda emlakçıları ‘günah keçisi’ ilan etmeyi bıraksın. Her olayda emlakçılar suçlanıyor. Oysa biz vatandaşı mal sahibi yapmak istiyoruz. Komisyonumuz neyse onu alıyoruz. Emlakçının itibarıyla kimse oynamasın. Şikayeti olan ve elinde belgesi olanları odamıza bekliyoruz” dedi.

Konut kredi faizlerinin de düşmesi gerektiğini belirten Hüseyin Altundemir hükümetin bu konuda bir düzenleme yapacağına inandıklarını ifade etti. Başkan Altundemir bu vesileyle Emlakçılar camiası olarak başta Osmaniye olmak üzere tüm Türkiye’nin ve Türk İslam aleminin aleminin mübarek kurban bayramlarını en iyi dileklerle kutladiklarini sözlerine ekledi.

HASAN KILIÇ