Eğitim

OSMANİYE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AYDIN ALBAK’IN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak: “Türkiye yüzyılında, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmanın temel şartı, hiç kuşkusuz nitelikli bir eğitimle mümkündür. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı ve gençlerimizi; bilimsel ve teknolojik donanımların yanında, evrensel, millî ve manevî değerlerle donatarak ne kadar iyi yetiştirebilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır” dedi.

Osmaniye’de göreve başladığı günden itibaren başarılı çalışmalara imza atan İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın Albak, 2023-2024 Eğitim öğretim yılı nedeniyle yaptığı açıklamada  öğretmen, öğrenci ve velilere  önemli mesajlar verdi.

“Yeni bir eğitim- öğretim yılının başlangıcını coşkuyla karşılıyoruz. Bilgi dolu bir yılın kapıları ardına kadar açıldı ve hep birlikte öğrenmenin, keşfetmenin ve büyümenin heyecanını yaşıyoruz. Öğrencilerimizin merak dolu zihinleri, öğretmenlerimizin özverili rehberliği ve velilerimizin destekleri ile dolu dolu bir yıl bizi bekliyor. Eğitimin aydınlattığı bu yolda, yeni bir başlangıcın coşkusunu birlikte yaşıyoruz” diyen İl Milli Eğitim Müdürümüz  Aydın ALBAK, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Türkiye yüzyılında, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmanın temel şartı, hiç kuşkusuz nitelikli bir eğitimle mümkündür. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı ve gençlerimizi; bilimsel ve teknolojik donanımların yanında, evrensel, millî ve manevî değerlerle donatarak ne kadar iyi yetiştirebilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır. 

Bizler eğitimin her şartta öncelikli bir yere sahip olduğu bilinciyle eğitim öğretim faaliyetlerinin kesintisiz bir şekilde devam etmesi gerektiğinin inancındayız. Kurtuluş mücadelemizi verdiğimiz o zor şartlarda bile Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Maarif Kongresi’ni düzenleyerek eğitime verdiği önemi, her şartta eğitimin devam etmesi gerektiğini bizlere göstermiştir. Osmaniye Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Sayın Valimiz Dr. Erdinç YILMAZ’ın da destekleriyle yaşadığımız asrın felaketinde hasar gören 186 okulumuzun tadilatını 40 günde ivedilikle tamamlayarak eğitim öğretime hız kesmeden başladık.

              Değerli Meslektaşlarım,

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler! Yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır.” sözünden hareketle, ülkemizin geleceğini inşa etmenin onuru, siz değerli öğretmenlerimizin alınlarında bir yıldız misali parlamaktadır. Bilginin her an yenilendiği, teknolojinin baş döndürücü hızla ilerlediği çağımızda ülkemizin geleceği olan çocuklarımız  için büyük bir özveriyle çalıştığınızı ve çalışacağınızı biliyor; sizlere başarılı ve sağlıklı bir eğitim öğretim yılı diliyorum.

              Sevgili Öğrencilerim,

Sizler bizim umudumuz, aydınlık yarınlarımızsınız. Her birinizin içinde var olan cevherinizin farkındayız ve bu yıl da gelişimizin devamı için elimizden geldiğince sizlere destek olacağız. Başarılarınızın ve deneyimlerinizin bizi gururlandıracağına inanıyoruz. Birlikte çalışarak, öğrenerek ve destek vererek daha nice başarılara imza atacağınıza eminiz.

Kıymetli Velilerimiz, 

“Bizlere emanet ettiğiniz en değerli varlığınız olan çocuklarımızı geleceğin dünyasına hazırlarken en büyük destekçimiz hiç kuşkusuz sizlersiniz. Başarılı bir eğitim, okul aile iş birliği ile sağlam temeller üzerine oturur. Sizlerin okul ve öğretmenler ile iş birliği içinde olmanız çocuklarımızın başarılı ve mutlu olması için çok önemlidir” diyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK, mesaıjını “  Bu duygu ve düşüncelerle depremde hayatını kaybeden eğitim çalışanlarına, öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. 2023-2024 eğitim – öğretim yılının öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz, ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diliyor; sağlık ve mutluluk içerisinde, başarılı bir eğitim – öğretim yılı geçirmemizi temenni ediyorum” diyerek tamamladı.

HASAN KILIÇ