Genel

OSMANİYE İŞKUR’DAN İŞVERENLERE ZİYARET

Osmaniye İŞKUR yetkilileri, düzenli olarak yaptıkları işyeri ziyaretlerinde işverenlerin ihtiyaç duyduğu işçi ihtiyacını İŞKUR üzerinden karşılamaları konusunda işverenlerden talepte bulunuyor.

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Ahmet Altunkaynak ile İş ve Meslek Danışmanı İbrahim Öksüz İŞKUR hizmetleri ve mevzuatı hakkında bilgi vermek amacıyla işverenleri ziyaret etti.

İŞKUR yetkilileri, düzenli olarak yaptıkları işyeri ziyaretlerinde işverenlerin ihtiyaç duyduğu işçi ihtiyacını İŞKUR üzerinden karşılamaları konusunda işverenlerden talepte bulunuyor.

İşyeri ziyareti kapsamında ilkönce Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinde faaliyette bulunan Ebrar Plastik Firması ziyaret edildi. Firmadan işgücü talebi alınarak İŞKUR sisteminde kayıtlı olan iş arayanlardan talebe uygun olanlar görüşme yapmak üzere firmaya gönderildi. Bu ziyaretin ardından Osmaniye Final Okulları ziyaret edilerek İŞKUR çalışmaları hakkında  işyeri yetkililerine bilgi verildi.

Osmaniye İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, işverenlerle işbirliklerini geliştirmeyi önemsediklerini  belirterek işverenlerden alınan görüş ve önerilerle İl Müdürlüğü olarak kendilerine bir yol haritası çizdiklerini söyledi.İŞKUR olarak amaçlarının istihdamı korumak ve geliştirmek olduğunu dile getirererek işverenlerden alınan geribildirimlerin Kurum çalışmalarına yön verdiğini söyledi.

HASAN KILIÇ