Osmaniye Merkez Çok Paydaşlı Platform Toplantısı Yapıldı

Osmaniye ili Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma (KDAK) Projesi Çok Paydaşlı Platform Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa İLMEÇ,İl Müdür Yardımcısı Mustafa ÖREL, Şube Müdürü Hayri UYDURAN, Köy Muhtarlarımız, İl ve İlçe Müdürlüğümüzde görevli teknik personeller ve çiftçilerimiz katıldı.

İl Müdürümüz Mustafa İLMEÇ; “Projeden ilimizde 600 rakım ve üzeri olan 6 köyümüz (Çiçeklidere, Esenli, Gafarlı ve Yeşilyayla) yararlanacaktır. Bugün bu toplantıda görüşülen konular ışığında bir Stratejik Yatırım Planı hazırlanacaktır. Yatırım planı çerçevesinde önümüzdeki yıllarda hibe çağrılarına çıkacağız ve çiftçilerimizin gelir düzeyinin arttırılmasına katkı sunacak projeleri destekleyeceğiz.

Projeyle dar gelirli ve alternatif gelir imkanı olmayan çiftçilerimiz desteklenecektir.Proje sayesinde üretimden pazarlamaya kadar bir değer zinciri oluşturulacak, kümelenme yaklaşımı benimsenecektir. Projeyle küçük üreticilerimiz, çiftçi örgütlerimiz, küçük ve orta ölçekli işletmelerimizin kalkındırılması sağlanacaktır. Tarımsal altyapı ve kamu yatırımlarıyla bu köylerimiz kırsalda cazibe merkezleri haline dönüştürülecektir. Projenin ilimiz çiftçilerine hayırlı olmasını diliyorum.”

GÜLEN BURKAÇ