Genel

Osmaniye merkezli 3 ilde DEAŞ’ın infazcılarına operasyon!

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Osmaniye merkezli 3 ilde düzenlenen terör operasyonunda, terör örgütü DEAŞ’ın içerisinde emir düzeyinde infazcı oldukları iddiasıyla yakalanarak gözaltına alınan Suriye uyruklu 6 zanlı, sevk edildikleri mahkemecetutuklandı.
Edinilen bilgiye göre; Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, DEAŞ Terör Örgütü içerisinde geçmiş dönemlerde faaliyet gösteren ve devam eden süreçte Türkiye’ye geçiş yapan şahısların tespitine, deşifresine ve engellenmesine yönelik çalışma başattı. Yapılan çalışmalar kapsamında, DEAŞ silahlı terör örgütü içerisinde silahlı faaliyet gösterdiği tespit edilen ve aralarında örgüt içerisinde emir düzeyinde ve infazcı olduğu değerlendirilen Suriye uyruklu 6 şahsın yakalanması için çalışma başlatıldı. Osmaniye merkezli Mersin ve Sakarya’da saklandıkları adreslerde kamufle hayat süren M.E., A.E., A.A.M., A.H., R.M. ile A.H. isimli şahıslar eş zamanlı düzenlenen şafak operasyonu ile gözaltına alındı. Operasyon kapsamında şahısların adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirilen şahıslar, işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yapılan açıklamada “Terörle mücadelemiz aralıksız ve kararlılıkla devam edecektir” denildi.

Ali Celal KAYMAK