Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya  İlköğretim Haftası kapsamında mesaj yayınladı

Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, ilköğretim Haftası kapsamında mesaj yayınladı.

Kaya mesajında yaz tatilinin sona ermesiyle birlikte öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için ders zili çaldı.

Ülkemizin,  geleceğini emanet edeceğimiz, çocuklarımızın gençlerimizin eğitimi, her türlü zihinsel, bedensel ruhsal donanım ve gelişimi bizim için hayati önem taşımaktadır.

Geleceğimizin teminatı çocuk ve gençlerimizin iyi bir eğitim alması, kaliteli bir mesleki eğitimin yanı sıra, gelişmeye ve araştırmaya açık bir bakış açısına sahip olabilmeleri, özgüveni yüksek,  milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştirilmesi için bütün imkanlarımızı seferber etmekteyiz.

Yine eğitimde alınan mesafe, gelişme ve ilerleme uluslararası rekabetin en önemli göstergesi olduğunu ifade edebilirim.

Hükümetimiz, çocuklarımızın haksız rekabete maruz kalmadan eğitimlerini tamamlamalarını, geleceğe eksiksiz hazırlanmaları için bütün imkanlarımızı seferber etmektedir.

 İlköğretimde verilen temel eğitim, bilgi ile birlikte öğrencilerin davranışlarını etkilemektedir. Okul öncesi eğitimin öneminin arttığı günümüzde, bunun ilköğretim ile pekiştirilmesi toplumun  refah seviyesinin ileri gitmesinde büyük katkı sağlayacaktır.

Genç, dinamik, istikrarlı  bir nüfusa sahibiz. Ülkemizin başarılı ilerleyişini sürdürebilmesi ve 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için geleceğimizin teminatı olan gençlerimize ihtiyaç duymaktayız. Aynı zamanda eğitim yatırımlarının artırılması, eğitimdeki kalitenin yükseltilmesi ve çağın gereklerine uygun olarak eğitim anlayışının yenilenmesi önceliğimizdir.

Bu düşünceler ile İlköğretim Haftası’nı kutluyorum. Yine, eğitim öğretim hayatına   yeni başlayan minik öğrenci kardeşlerim başta olmak üzere tüm öğrencilerimizin, çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin, okul idarecilerimiz eğitim camiasının tüm mensuplarını ve velilerimizin yeni eğitim öğretim yılını tebrik ediyor; sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini diliyorum.” İfadelerinde  bulundu.

HABER MERKEZİ