Osmaniye Orman İşletme Müdürlükleri, Adana Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlandı

Osmaniye Orman İşletme Müdürlükleri, Adana Orman Bölge Müdürlüğü’ne tekrar bağlandı.

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Orman İşletme Müdürlüklerinin tekrardan Adana Bölge Müdürlüğü’ne bağlanması hakkında açıklamalarda bulundu;

Milletvekili Durmuşoğlu yapmış olduğu açıklamada şunları kaydetti;

 “Daha önce Orman Genel Müdürlüğü’nün taşra teşkilatında değişiklik yapılması ile Hatay Bölge Müdürlüğü kurulmuş ve Adana Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olan Osmaniye Orman İşletme Müdürlüklerimizin Hatay Bölge Müdürlüğü’ne bağlanması bölgemizde büyük bir üzüntüyle karşılandı.

Tarım ve Orman Bakanımız ve Orman Genel Müdürümüz ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde; 12 Nisan 2022 tarih ve 5420 sayılı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla, Düziçi, Kadirli ve Osmaniye Orman İşletme Müdürlükleri, Adana Orman Bölge Müdürlüğü’ne tekrar bağlandı. Tüm hemşerilerimize hayırlı olsun. Yapmış olduğumuz bu çalışmalarda emeği geçen, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Sayın Vahit Kirişci’ye, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Derya Yanık’a, Orman Genel Müdürümüze, Orman Teşkilatımıza, Belediye Başkanlarımıza, Muhtarlarımıza, AK Parti Teşkilatımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bir çiftçi çocuğu olarak sektörü yakından takip ediyor, Türkiye’nin ve bölgemizin gelişmesi, kalkınması, 2023 hedeflerine ulaşması için kışın soğuğuna, yazın kavurucu sıcağına aldırmadan çalışan tüm çiftçilerimizin ve orman köylülerimizin her zaman yanlarında olduğumu bir kez daha belirtmek istiyorum.”

HÜMEYRA BÜYÜKYOZGAT