OSMANİYE POLİSİ GASP ÇETESİNİ ÇÖKERTTİ!

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü tarafından silahlı yağma başta olmak üzere birçok olaya karışan gasp çetesine yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 5 şüpheliden 3’ü tutuklandı.

Farklı şehirlerde silahlı yağma başta olmak üzere birçok olaya karışan suç örgütü Osmaniye Emniyeti’nin şok baskınları neticesinde silahlarıyla birlikte kıskıvrak yakalanarak çökertildi.

Edinilen bilgiye göre; Gaziantep ilinden Osmaniye’ye gelerek çeşitli ikâmetleri kendilerine mesken tutan ve aralarında escort kadınlarında olduğu silahlı gasp çetesi çökertildi. Kadın üyelerin; para karşılığı cinsel ilişkiye girmek için telefon ile mağdurlarla anlaşmasının ardından, eve gelen kişilere çete elemanlarının silah ve tüfek doğrultup darp ederek zorla dansöz kıyafeti giydirip, şantaj yapıp üzerlerindeki parayı, banka kartlarını ve cep telefonlarını yağmalamalarının ardından derinlemesine çalışma başlatan Osmaniye Cinayet ve Gasp Büro Ekipleri, 100 ‘ün üzerinde kamera görüntüsü inceleyerek, fiziki ve teknik takiplerin ardından çete üyelerinin meskenlerini tespit ettiler. Osmaniye ve Gaziantep’teki adreslere aynı anda yapılan şok baskınlar neticesinde 5 kişi gözaltına alındı. Bu arada yapılan aramalarda olayda kullanılan; 1 adet ruhsatsız tabancaya, 1 adet ruhsatsız tüfeğe, yağmalanan cep telefonuna, kol saatine ve üyelerin yağmadan kazandıkları paraların bulunduğu banka hesaplarına da el koyuldu.

Osmaniye Cinayet ve Gasp Büro Amirliği’ndeki işlemlerinin ardından Adli Mercilere sevk edilen çete üyeleri tutuklanarak cezaevine teslim edildiler.

Ali Celal KAYMAK