Genel

Osmaniye Polisinden Huzur Operasyonları

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kentte huzur ve güvenin sağlanması için 5 Eylül – 12 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde gözaltına alınan 207 kişiden 7’si tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kentte huzur ve güvenin devamlı hale gelmesi için son bir haftada kent genelinde uygulama ve operasyonlar yapıldı. Suçluları yakalama ve suçu önlemek amacıyla gerçekleştirilen operasyon ve uygulamalarda gözaltına alınan 207 kişiden 7’si tutuklandı.

Bu arada uygulama ve operasyonlarda; 1 Adet Çalıntı Araç, 3 Adet Ruhsatsız Tüfek, 10 Adet Tüfek Fişeği, 2 Adet Ruhsatsız Tabanca, 19 Adet Tabanca Fişeği, 2 Adet Kurusıkı Tabanca, 1 Adet Çalıntı Motosiklet, 1 Adet Çalıntı Su Dinamosu, 10 Kg. Çalıntı Nar Ekşisi, 4 Adet Çalıntı Hoparlör, 1 Adet Çalıntı Duble Araç Teybi, Kumar oynamada kullanılan 2 Adet Okey Takımı, 856 Adet İskambil Kağıdı ve 2.590 TL Kumar Parası, 24 Adet Extacy Uyuşturucu Hap, 2.17 gr. Bonzai maddesi ele geçirildi.

Yapılan açıklamada “Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü olarak suç ve suçlulara karşı mücadelemiz, Osmaniye halkının huzur, emniyeti ve rahat bir yaşam sürmesine için kararlılıkla devam etmektedir” denildi.

Ali Celal KAYMAK