Osmaniye Polisinden Huzur ve Güven Operasyonları

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, huzur ve güvenin sağlanması amacıyla kent genelinde 20-27 Haziran 2022 tarihleri arasındaoperasyon ve uygulamalar yapıldı. Yapılan çalışmalar neticesinde 172 şahıs gözaltına alındı. Şahıslardan 6’sı tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre; İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kentte huzur ve güvenin devamlı hale gelmesi için son bir haftada kent genelinde uygulama ve operasyonlar gerçekleştirildi. Suçluları yakalama ve suçu önlemek amacıyla gerçekleştirilen operasyon ve uygulamalarda 172 şüpheli gözaltına alındı. Şahıslardan 6’sı tutuklandı.
Bu arada kent genelinde gerçekleştirilen operasyon ve uygulamalarda; 5 adet ruhsatsız tüfek, 1 adet kurusıkı tabanca, 7 adet ruhsatsız tabanca, 8 adet ruhsatsız tabanca, 8 adet tabanca şarjörü, 23 adet tabanca fişeği, 1’er adet satır ve döner bıçağı, 1 adet çalıntı motosiklet, 1 adet buluntu elektrikli bisiklet, 1 Kg çalıntı 14 Ayar Altın, 640 Gr çalıntı 22 Ayar Altın, 1230 çalıntı Euro, 26.200 TL çalıntı Nakit Para, 2 adet çalıntı Gümüş Yüzük, 1 adet çalıntı Gümüş Renk Kolye, 1 Adet çalıntı Kayıt Cihazı, Çok sayıda çalıntı Temizlik Malzemeleri (Çamaşır Suyu, deterjan), 1 adet çalıntı spiral, 1 Adet çalıntı Küçük Tüp ile 1 adet çalıntı oksijen maskesi ele geçirildi.

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’nün çalışmalarına hız kesmeden devam edeceği bildirildi.

Ali Celal KAYMAK