Genel

Osmaniye Polisinden Uyuşturucu ve Uyuşturucu  BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE ÇALIŞMASI

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü TUBİM Büro Amirliği ekipleri tarafından, Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) Bilgilendirme Faaliyetleri kapsamında bilgilendirme çalışmaları yapıldı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada “Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü TUBİM Büro Amirliği ekiplerimizce; uyuşturucu ile mücadelede vatandaş duyarlılığını oluşturmak, toplumsal sorumluluk bilincine uygun şekilde ve daha etkin hale getirmek suretiyle kalıcı ve güçlü bir mücadele ortamı oluşturmak amacıyla çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.

Bu çalışmalar kapsamında; İlimiz TAG (Tarsus-Adana-Gaziantep) Otoyolu Osmaniye Gişeleri Uygulama Noktasında 185 vatandaşımıza ve Organize Sanayi bünyesinde çalışan 162 vatandaşımıza En İyi Narkotik Polisi; ANNE Projesi, Gençlik Modülü ve UYUMA uygulaması hakkında bilgi verilip ve broşür dağıtımı yapılarak farkındalık oluşturulmuştur. Uyuşturucu ile etkin mücadelede kolluğun suç ile mücadelesi kadar, toplumumuzun bu konuda bilinçlendirilmesi büyük önem arz etmektedir.

Vatandaşlar, bir yandan projeler kapsamında verilen eğitimler ile dağıtılan broşürlerden uyuşturucu maddelerin zararları hakkında bilinçlenirken, diğer yandan uyuşturucu ticareti ve kullanımına ilişkin olayları da duyarlılık gösterip ihbar ederek mücadeleye destek oluyor. Bu doğrultuda uyuşturucu ile savaşımız hız kesmeden devam edecektir.

 Narkotik suçlarla mücadele çalışmalarımız kararlılıkla devam etmektedir” denildi.

ÖMER ALİ TURUNÇ