Osmaniye Polisi’nden Uyuşturucuya Geçit Yok!

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü’nün kent genelinde uyuşturucu ve uyuşturucu tacirleri ile mücadelesi hız kesmeksizin devam ediyor.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada “İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak, il merkezi ve il girişlerindeki uygulamalarına hız kesmeksizin devam ediyor. İl genelinde işlenen narkotik konulu suç oranları ve ihbarlarında büyük düşüşler olduğu kadar aynı zamanda tutuklama sayılarında da geçmiş yıllara kıyasla büyük artış olduğu görülmektedir. Bu sonuçların elde edilmesinde suçla mücadelenin yanında gençlerimizin bu bataklığa düşmemeleri için düzenlenen En İyi Narkotik Polisi Anne eğitimleri ve uyuşturucu maddenin zararları konusunda yapılan tanıtıcı faaliyetlerin etkisiyle Osmaniye’mizde  oluşan “uyuşturucuya hayır” diyebilme başarısının etkisi çok büyüktür.

Bu mücadele toplumun tüm değerleriyle birlikte top yekûn yapıldığında başarı gelecektir bundan şüpheniz olmasın. Amacımız; uyuşturucuya hayır diyebilen bir Osmaniye’dir” denildi.

Ali Celal KAYMAK