Genel

OSMANİYE ŞEHİDİNE AĞLADI

Şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Kadir Dingil, Osmaniye’nin Çona Köyünde Toprağa Verildi

     Irak’ın kuzeyindeki harekat bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan taciz atışı sonucunda Şehit olan Piyade Uzman Çavuş Kadir Dingil, Osmaniye’nin Çona Köyünde toprağa verildi. 

        Şehidimiz için düzenlenen Cenaze törenine; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Sağlam, Aile ve Sosyal Hizmetler Eski Bakanı ve Osmaniye Milletvekili Derya Yanık, Osmaniye Milletvekili Seydi Gülsoy ve Osmaniye Milletvekili Dr. Asu Kaya, 25. ve 26. Dönem Osmaniye Milletvekili Prof. Dr. Ruhi Ersoy, 6. Kolordu Komutanı Yardımcısı Tuğgeneral Ozan Nas, 12’nci Komando Tugay Komutan Vekili ve Garnizon Komutan Vekili Komando Yarbay Tarık Kılıç, Belediye Başkanı Kadir Kara,  Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Murat Karabulut, Vali Yardımcısı Aziz Onur Aydın, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Halit Gülten, İl Emniyet Müdürü Mehmet Sarıbuva, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, Şehitlerimizin Yakınları, Gazilerimiz ve vatandaşlar katıldı.

      Kılınan cenaze namazının ardından Şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Kadir Dingil’in cenazesi Çona Köyü Mezarlığına defnedildi. Şehidimizin tabutu üzerine sarılı olan Türk Bayrağı Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Sağlam tarafından Şehidimizin ailesine teslim edildi.

        Cenaze töreninin ardından, Vali Dr. Erdinç Yılmaz, İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Sağlam ve protokol mensupları, Şehidimizin ailesine başsağlığı ve sabır dileklerini ilettiler.

Valilik basın