Genel

OSMANİYE ÜLKÜ OCAKLARINDAN MUHTEŞEM ŞÖLEN

Osmaniye Ülkü Ocakları İl Başkanlığı   tarafından düzenlenen “İstiklâlden İstikbâle Büyük Türk Gençlik Şöleni”MUHTEŞEM oldu. Şölene gösterilen büyük ilgi izdihama yol açtı.

Bütün şehitler için saygı duruşunun yapıldığı, İstiklâl Marşı’nın okunduğu ve Kuran’ın tilavet edildiği programın açılışında konuşan Osmaniye Ülkü Ocakları Başkanı Burak Bulut, “Türk milliyetçiliği hareketinin bir asır önceki ruhun cisimleştiği yer olan Ülkü Ocakları;Başbuğ Alparslan Türkeş’in çağrısına lise ve üniversite sıralarından çıkarsızca koşan ülkü erlerinin ocağıdır. Ülkü Ocakları; bir asır öncesinin bağımsızlık ülküsünün kurumlaşmasıdır. Ulu Önder Atatürk’ün gençliğe gösterdiği hedefe durmadan yürüyenlerin, bozkurtlu sancak altında toplanmasıdır. Türk milletinin gençlik aşısıÜlkü Ocakları;liderimiz, hemşehrimiz Devlet Bahçeli’nin evlatlarının yeridir. İstiklâlden İstikbâle, Mete Han’dan Mustafa Kemal’e aynı ruhun vücut bulmasıdır” dedi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Emre Yüksel, Osmaniye Ülkü Ocağı tarafı tarafından düzenlenen “İstiklâlden İstikbâle Büyük Türk Gençlik Şöleni”nde yaptığı konuşmada, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin memleketi Osmaniye’de bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Yüksel, “Ülkü Ocakları olarak gençlik üzerine çok ciddi çalışmalar yapmaktayız. Gençlik, bir milletin en kıymetli hazinesidir. 19 Mayıs Ruhunu üzerinde taşıyan yarınların teminatı Ülkücü Türk Gençliğinin en güzel şekilde yetişmesi, kendini en iyi şekilde yetiştirmesi için gece uyumadan, gündüz oturmadan çalışmaktayız.  Bildiğiniz üzere Başbuğumuz Alparslan Türkeş 9 Işık Doktrininin temellerini atarken Ülkücü Türk Gençliğine ahlak, iman, şahsiyet sorumluluğu yüklerken, aynı zamanda ilimden, bilimden, teknikten ve endüstriden geri durmamamızı öğütlemiştir. Bizler de yüklendiğimiz yarım asırlak Ülkü Ocaklarının mirasını kalıcı eserler ve projelerle Türk Gençliğine aktarmak adına mücadele vermekteyiz” diye konuştu.

ÖNEMLİ PROJELERİ HAYATA GEÇİRDİK

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın selamını bildiren Genel Başkan Yardımcısı Emre Yüksel, önemli projeleri hayata geçirdiklerini vurgulayarak, “Okuma hızını arttıran, odaklanmayı geliştiren ve Türk Gençljiğine lise ve üniversite sınavlarında büyük başarılar sağlayan, okuma alışkanlığını ve oranını arttıran ODAK 2023 Projesi, Dünya Türklüğüne hizmet etme adına Türkçenin yanında İngilizce, Rusça, Farsça ve Arapça olarak yayınlanmaya devam edenÜlkü Ocakları Dergisi, bugüne kadar Batının sahte kahramanlarını öğrenerek büyüyen Türk çocuklarınakendi kahramanlarını, kendi soyundan gelen asil ecdadını tanıtmak üzere hazırlananTürk Büyükleri Okuma Serisi, eğlence modülü ile dokuz kategoride yüzlerce soruyla kendini test edebilen, genel kültürünü geliştirebilen Bilgi/Ocakta Projesi bunlardan birkaçıdır.Türkiye’de bir ilk olan,geçtiğimiz hafta YÖK Başkanı tarafından gelecek sene üniversitelerde ders olarak verileceğinden bahsedilen, yaklaşık 10 bin kişinin başvurduğu ve 160 kişinin kabul edildiğiBilokzincir Akademisini başlatmış olmanın onurunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen şölene; Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Jandarma Alay Komutanı Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice,MHP İl Başkanı Yusuf Çomu, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Fatih Özdokur, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, Türkmen Belediye Başkanı Veli Fidan, davetliler, vatandaşlar ve gençler katıldı.

Konuşmaların ardından sırasıyla sahne alan Mahmut Tülek, Atilla Yılmaz ve Ali Kınık isimli sanatçılar eserleriyle Osmaniyelileri coşturdular. Protokol üyeleri de sanatçılara teşekkür ederek hediyelerini takdim ettiler.

MEHMET AKSOY-HASAN KILIÇ