OSMANİYE’DE 72 KORUYUCU AİLENİN YANINDA  102 ÇOCUĞUMUZ HİZMET GÖRÜYOR!

Valimiz Dr. Erdinç yılmaz, Koruyucu Aile Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi: Çeşitli nedenlerle kendi ailesi yanında bakımlarısağlanamayan çocuklarımızın eğitim öğretim ve yetiştirilme sorumluluğunu devlet denetiminde paylaşan, hissettikleri toplumsal farkındalıkla evlatlarımızın geleceğe hazırlanmasında büyük fedakârlıklar üstlenen ailelerimizin “Koruyucu Aile Günü’nü” en kalbi duygularımla kutluyor ve kendilerine teşekkür ediyorum.

Hepimizin de bildiği üzere; kendi haklarını savunamayan evlatlarımızın sağlıklı gelişebilmeleri için kendilerini koruyacak, sevecek, destekleyecek, maddi ve manevigereksinimlerini karşılayacak sıcak bir aile ortamına ihtiyaçları vardır.

Bizlere düşen görevse; kurum bakımı altında bulunan çocuklarımızın, öz ailesinin koşulları iyileşinceye kadar ilgiyle ve sevgiyle büyüyebileceği bir ailenin yanında bakılması amacıyla koruyucu aile hizmetinden yararlandırılması sağlamak.

Aynı zamanda; evlatlarımızı ihtiyaçları olan güvenli ortamı ve sevgiyi verebilecek olgunlukta, ebeveynlik becerilerine sahip yetişkinlerimizle buluşturmak ve evlatlarımızın sağlık, eğitim ve bakım masrafları konusunda ailelerimize destek olmaktır.

Bu kapsamda; ülkemizde 7186 Koruyucu Ailemizin yanında 8703 çocuğumuz hizmet görmektedir.Osmaniyeilimizde ise72koruyucu ailemizin yanında 102 çocuğumuz hizmet görmektedir. Ayrıca iki çocuğumuz Koruyucu Aile’nin yanına izinli verilerek, uyum süreci başlatılmıştır. Süreci yakından takip ediyoruz.

Hizmetten faydalananevlatlarımızın Koruyucu Ailesi ile sevgi ve saygıya dayalı, samimi ve olumlu ilişkileri mevcuttur. Evlatlarımızın psiko-sosyal gelişimleri ve aile ortamının koşulları uzman personellerimizle yakından takip edilmektedir.

Unutmayalım ki; En güvenli limandır aile. Çocuklarımızın geleceğe umutla bakarak, milletine faydalı, çalışkan, ilim ve irfan sahibi genç nesillerimizin ilk eğitimlerinin temelinin atıldığı yerdir.

Kıymetli Evlatlarımız;

Sizler bizim yarınlarımızsınız. Devletimiz tüm imkânlarıyla geleceğe güvenle bakabilmeniz için her daim yanınızdadır. Sizler Türk Bayrak’ımızın taşıyıcıları, Cumhuriyetimizin bekçileri ve yarınlarımızın güneşisiniz. Ailelerinize sizler gibi güzel evlatlar yetiştirdiği için teşekkür ediyor, hepinizin gözlerinden öpüyorum.”

Ali Celal KAYMAK