Genel

OSMANİYE’DE DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, gönüllü gençlerin ve paydaş kurumların da destekleriyle Karaçay Mesire Alanı’nda çöp toplama etkinliği düzenlendi.

Osmaniye Gençlik Spor İl Müdürlüğüne bağlı Osmaniye Gençlik Merkezi, 17 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla çevre temizliğinin önemine dikkat çekmek amacıyla gönüllü gençlerin ve paydaş kurumların da destekleriyle Karaçay Mesire Alanı’nda çöp toplama etkinliği düzenledi.

İklim değişikliği ile birlikte atık yönetimi ve çevre bilincinin önem kazandığı şu dönemde bilinçsiz tüketiminin olumsuz getirisi olan çöp körlüğüne dikkat çekmek amacıyla 17 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde 81 il genelinde atık farkındalığı yaratmak için doğaya atılan atıklar toplandı.

Türkiye’de eş zamanlı olarak büyük bir çevre temizliği hareketi gerçekleştirildi. Osmaniye’de bu yıl etkinliğin adresi Karaçay Mesire Alanı oldu. Osmaniye Gençlik Merkezi destekleri, paydaş kurum ve Sivil Toplum Kuruluşlarının da katılımıyla mesire alanına atılan pet şişe, kâğıt, poşet gibi doğada uzun yıllar kalan ve çevreye ciddi zararları olan atıklar toplandı.

‘Atıksız Bir Dünya’ ilkesi ile her yıl Eylül ayında Dünya Temizlik Günü’nde gerçekleştiren ‘Let’s Do It!’ Hareketi, Çöp Kirliliğini yenmek ve farkındalık oluşturmak adına gerçekleştiriliyor. Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ilgili birimleri ve Gençlik Merkezlerindeki gönüllü gençlerin katılımıyla “çevre temizliği konusunda ben de varım” dedi.

GÜLEN BURKAÇ