Genel

OSMANİYE’DE GAZİLER, ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği  yönetim kurulu üyeleri, Cumhuriyetin 100. Yılı çerçevesinde düzenlenen “Vatan ve Kahramanlık Buluşmaları” Projesi kapsamında, merkeze bağlı Çona köyü Nurdağı İlk ve Ortaokulu öğrencileri ile bir araya geldi. Kahramanlık, vatan, şehitlik ve gazilik söyleşisinde gaziler, öğrencilere nasıl gazi olduklarına dair hayat hikayelerini anlattı.

 OSMANİYE’de gaziler, “Vatan ve Kahramanlık Buluşmaları” Projesi çerçevesinde okulları ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şubesi Başkanı İsmail Kaba ve beraberindeki gaziler, Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, Cumhuriyetin 100. Yılı çerçevesinde düzenlenen “Vatan ve Kahramanlık Buluşmaları” Projesi kapsamında, merkeze bağlı Çona köyü Nurdağı İlk ve Ortaokulu öğrencileri ile bir araya geldi.

Kahramanlık, vatan, şehitlik ve gazilik söyleşisinde gaziler, öğrencilere nasıl gazi olduklarına dair hayat hikayelerini anlattı. Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şubesi Başkanı İsmail Kaba, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü şehit aileleri ve gazi birimine, okul müdürlüğüne, öğretmen ve öğrencilere göstermiş oldukları ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür etti. Haber- Foto: İbrahim EMÜ