OSMANİYE’DE ŞAMPİYON TRABZONSPOR  COŞKUSU

Hiç bir  Başarı Tesadüf Değildir.  Ve “Hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde tırmanmamıştır…” J. Keth Moorhead.

Bu düşünceden hareketle mutlu sona adım adım ilerleyerek şampiyonluk hedefini gerçekleştiren  Trabzonspor da bu başarının tesadüf olmadığını tüm dünyaya bir kez daha gösterdi. 38 yıl sonra şampiyonluk sevinci yaşayan Trabzonspor, toplamda 7’nci kez mutlu sona ulaştı.

Osmaniye’nin tanınmış sporsever simaları  Mesut Gökkaya, Adem Özmen, Devrim Tosunoğlu,  Fevzi Kanat , Av. Ahmet  Salkut  ve  Yeşim Parlak’tan oluşan Osmaniye Trabzonlular Grubu da Trabzon’un şampiyonluk sevincini görkemli bir coşku   ile Osmaniye’ye taşıdılar.

Yaklaşık 100 kişi ile birlikte Trabzonspor-Antalyaspor  maçını  izleyen   Osmaniye Trabzonlular Grubu, maç sonrası Osmaniye  Cumhuriyet meydanında düzenlenen kutlama etkinliğinde  kolbastı oynadılar ve akabinde Trabzon bayrakları ile  şehir turu atarak evlerine şampiyon  takım taraftarları olarak mutlu bir şekilde döndüler.

TrabzonsporSüper Lig‘in 35. haftasında ağırladığı Antalyaspor‘la 2-2 berabere kalarak bitime 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. 38 yıllık hasrete son veren ve 7’nci kez mutlu sona ulaşan bordo-mavililerin gollerini Cornelius ve Dorukhan Toköz attı. Antalyaspor’un golleri ise Ndao ve Haji Wright’tan geldi. Süper Lig 2021-2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun şampiyonu Trabzonspor oldu. Bordo-mavililer, 35. haftada Medical Park Stadı‘nda ağırladığı Antalyaspor‘la 2-2 berabere kalarak puanını 77’ye çıkardı ve bitime 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.

HASAN KILIÇ