Osmaniye’de son 1 haftada gözaltına alınan 191 kişiden 20’si tutuklandı

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü’nün kentte huzur ve güvenin sağlanması amacıyla son bir haftada yaptığı çalışmalar çerçevesinde gözaltına alınan 191 kişiden 20’si tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre; İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kentte huzur ve güvenin devamlı hale gelmesi için son bir haftada kent genelinde uygulama ve operasyonlar gerçekleştirildi. Suçluları yakalama ve suçu önlemek amacıyla gerçekleştirilen operasyon ve uygulamalar çerçevesinde, 191 şahıs gözaltına alındı. 191 kişiden 20’si adli makamlarca tutuklandı.
Bu arada kent genelinde gerçekleştirilen operasyon ve uygulamalarda; 4 adet ruhsatsız tüfek, 4 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet tabanca şarjörü, 23 adet tabanca fişeği, 1 adet bıçak, 20 adet çalıntı inşaat demiri, 1 adet çalıntı motosiklet, 2 teneke çalıntı zeytinyağı, çok sayıda çalıntı bakır eşya, 1 adet çalıntı çim biçme makinası ve 1 adet çalıntı mutfak tüpü ele geçirildi.

Yapılan açıklamada “Osmaniye Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü olarak, huzur ve güven sağlama adına çalışmalarımız kararlılıkla devam etmektedir” denildi.

Ali Celal KAYMAK