Genel

 OSMANİYE’DE YAZ AKŞAMLARINI SÜSLEYEN MAHALLE SİNEMA GÖSTERİMLERİ BAŞLADI

Osmaniye Belediyesi tarafından özel olarak tasarlanan Sinema Tırı, yaşanan yıkıcı depremlerin ardından birçok etkinliğe ev sahipliği yaparken, son olarak sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde başlatılan mahalle sinema gösterimlerinde yerini aldı. Vatan Mahallesi’nde yer alan parka konuşlanan sinema tırında gösterime giren sinema filmini hep birlikte izleyen mahalle sakinleri unutulmaz bir yaz akşamı yaşadı.

Osmaniye Belediyesi her hafta Çarşamba günleri düzenli olarak doğa parkta yaptığı sinema etkinliğini mahallelere taşıdı. Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde yaz akşamlarını süsleyen mahalle sinema gösterimin ilk durağı ise Vatan Mahallesi Yaveriye TOKİ konutları oldu. Dev ekrana yansıtılan sinema filmini beğeniyle izleyen mahalle sakinleri keyifli bir akşam geçirdi.

Osmaniye Belediyesi tarafından özel olarak tasarlanan Sinema Tırı, yaşanan yıkıcı depremlerin ardından birçok etkinliğe ev sahipliği yaparken, son olarak sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde başlatılan mahalle sinema gösterimlerinde yerini aldı. Vatan Mahallesi’nde yer alan parka konuşlanan sinema tırında gösterime giren sinema filmini hep birlikte izleyen mahalle sakinleri unutulmaz bir yaz akşamı yaşadı. Aileleri ile birlikte çocukların da katılım gösterdiği etkinlikte dev ekrana yansıtılan filmi beğeniyle izleyen mahalle sakinleri keyifli bir akşamın tadını çıkardı. Yoğun katılımın sağlandığı etkinlikte çocukların yaşadığı mutlulukta gözlerinden okundu.

Öte yandan, mahalle sinema gösterimleri her hafta farklı bir mahallede dev ekrana yansıtılan sinema filmiyle vatandaşları ağırlamaya devam edecek. Ayrıca her hafta Çarşamba günü Doğa Park’ta sinema gösterilerinin aralıksız devam edileceği kaydedildi.

Belediye basın

FİLM İZLEMENİN ŞAŞIRTICI 10 FAYDASI

Sinema filmlerinin her türlü duyguyu kışkırttığı açıktır. Güldürür, ağlatır, acı çekmenizi ve hatta sorunlarınızla yüzleşmeniz için gereken gücü bulmanızı sağlayabilir. Peki, neden hepsini bir terapi biçimine sığdırmıyorsunuz? Sinema terapisinin yaratıcıları, bu tekniklerin terapiye tabi tutulan insanlar için çok fazla fayda sağladığını söylüyor. İşte bu avantajlardan birkaçı:

1. Korkularınızla yüzleştirir: Sinema terapisi, insanların korkularıyla yüzleşmesine yardımcı olmak için sahneleri etkileyici şekilde kullanır. Onların üstesinden gelmek için korkularının farkına varmalarına yardımcı olur.

2. Sorunlarınıza odaklanmanızı sağlar. Birçok filmin içeriği, kimlik tespiti ve empati yoluyla kendi sorunlarınızın farkında olmanızı sağlayabilir.

3. Tutkularınızı yaşatır: Sinemanın özdeşleşme gibi bir işlevi vardır. Bir film izlediğinizde, gerçek yan etkilere maruz kalmadan o tutkuyu yaşayabilirsiniz.

4. Gevşemenize yardımcı olur. Bir filmi izlemek dikkatini bir etkinliğe yönlendirdiğinden endişeyi azaltmanın mükemmel bir yoludur.

5. Motivasyonu yönlendirir. Bir film izlediğinizde, gerçek hayatınızda enerji bulmanıza yardımcı olan karakterleri bulabilirsiniz.

6. Mutluluk ve sağlık verir: Eğlenceli filmler, ayrıca kahkaha ve mutluluk yaratıyor. Şüphesiz hem zihinsel hem de fiziksel sağlık üzerinde çok büyük bir etkiye sahiptir.

7. Olumlu tutumlar kazandırır: İçinizdeki derin duygulara seslenen filmler vasıtasıyla tutumunuzu yansıtmanıza ve tavrınızı değiştirmenize yardımcı olacak yeni perspektifler bulabilirsiniz.

8. Yaratıcılığınızı geliştirir: Hiç şüphe yok ki filmlerde gördüğünüz farklı bakış açıları zihinsel şemalarınızı değiştirebilir ve sizi daha yaratıcı, esnek ve yenilikçi yapmaya itebilir.

9. Kişisel ilişkileri geliştirir: Arkadaşlarınızla ve ailenizle film izlemek ve yorum yapmak çok büyük bir sosyal ve duygusal değere sahiptir.

10. Güçlü yönlerinizi vurgular: Farklı karakterlerin nitelikleri, güçlü yönlerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir. Üzgün zamanlarınızda size yardımcı olan filmler, acılarınızı yumuşatılabilir.

Sinema ilham verir ve şaşırtır. Yedinci sanat sayesinde, daha iyi bir kişi olabilirsiniz.

Kaynak: https://www.blogekseni.com/