Genel

OSMANİYE’DE YIKILMAYI BEKLEYEN 8809 AĞIR HASARLI  BİNA VAR

Vali Yılmaz,: “Ağır hasarlı binalarımızın yıkım çalışmaları hızla devam ediyor. İnşallah 1,5 ay içinde bitirmeyi hedefliyoruz. Şu anda 8809 ağır hasarlı  binamız var. Biz  bu ağır hasarlı binaları yıkıp, enkazı kaldırıp inşallah Osmaniye’mizi asrın felaketinin görüntülerinden de kurtarmak istiyoruz. Bu görüntüleri bir an evvel,  Osmaniye’mizin içinden bütün ilçelerimizle beraber silmek istiyoruz” dedi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Hasarlı Binaların Yıkım ve Enkaz Kaldırma Çalışmalarını Yerinde İnceledi

       Vali Dr. Erdinç Yılmaz, hasarlı binaların yıkım ve enkaz kaldırma çalışmalarını yerinde inceledi. Beraberinde Vali Yardımcısı Hakan Yavuz Erdoğan ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş ile birlikte Esenevler Mahallesinde devam eden yıkım çalışmalarının yapıldığı alanı ziyaret eden Vali Yılmaz, yapılan çalışmalar hakkında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mesut Ovalı’dan bilgi aldı. 

        Yıkım çalışmalarında görevli personele kolaylıklar dileyen Vali Yılmaz, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “Ağır hasarlı binalarımızın yıkım çalışmaları hızla devam ediyor. İnşallah 1,5 ay içinde bitirmeyi hedefliyoruz. Şu anda 8809 ağır hasarlı  binamız var. Biz  bu ağır hasarlı binaları yıkıp, enkazı kaldırıp inşallah Osmaniye’mizi asrın felaketinin görüntülerinden de kurtarmak istiyoruz. Bu görüntüleri bir an evvel,  Osmaniye’mizin içinden bütün ilçelerimizle beraber silmek istiyoruz. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor.”diye konuştu.

Valilik basın