Genel

Osmaniyeli Depremzedeler “İlimizdeki depremin büyüklüğünü maalesef anlatamadık”

07.Şubat.2024 Çarşamba 10:43 6.Şubat depremi sonrası depremzedeler tarafından kurulan depremzede dernekleri ortak bir açıklama yaparak “Osmaniye bizim biz meselemize sahip çıkmazsak kimse sahip çıkmayacak ortak aklı işletmeliyiz.“mesajı verdiler. Osmaniye Depremzedeler Dernek Başkanı Avukat Emre Erköseler Osmaniye’deki depremin şiddetinin büyüklüğünü maalesef anlatamadıklarını kaydetti. 6.Şubat depremi sonrası depremzedeler tarafından kurulan depremzede dernekleri ortak bir açıklama yaparak “Osmaniye bizim biz meselemize sahip çıkmazsak kimse sahip çıkmayacak ortak aklı işletmeliyiz.“mesajı verdiler. Osmaniye Depremzedeler Dernek Başkanı Avukat Emre Erköseler Osmaniye’deki depremin şiddetinin büyüklüğünü maalesef anlatamadıklarını kaydetti.

Osmaniye depremzede dernekleri platformu üyeleri, Osmaniye Depremzedeler Derneği Başkanı Av.Emre Erköseler, Sefa Evleri Depremzedeler Derneği Başkanı Ahmet Kama, Metin Tamer Siteleri Depremzedeler Derneği Başkan Yardımcısı Meryem Akıncı Dalmuş, Rahimehatun Esenevler Depremzedeler Derneği başkanı Yunus Çanga, Altı Şubat Depremzedeler derneği Başkanı Menderes Demir, 6.Şubat Kahramanmaraş merkezli depremin birinci yıldönümünde anma etkinlikleri yaparak düzenlenen etkinliklere katıldı.

Osmaniye Depremzede Dernekleri Platformu adına  açıklama yapan Osmaniye Depremzedeler Dernekler Başkanı Avukat Emre Erköseler “Osmaniye Depremzedeler Dernekleri olarak  06.Şubat.2023 Kahramanmaraş merkezli Depreminde şehit olan canlarımızı rahmetle anıyoruz. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Deprem felaketinin birinci yıldönümünde hüznümüz ve yürek sızımız had safhada. Osmaniyeli olarak normale dönmenin çabası içerisindeyiz.” İfadelerini kullandı.

“Depremzedeler tedirgin” Şehrin merkezi, Rahime Hatun, Esenevler, Adnan Menderes Mahalleleri başta olmak üzere tüm şehirdeki yıkımın acıları ve izleri hala dip diri ortada olduğunu hatırlatan Erköseler “Ağır hasarlı işyeri ve evlerin çoğunluğunun yıkımı yapıldı. Hak sahibi insanlarımızın işyeri ve evlerinin teslim edilememesi ve bu yönde çok sağlıklı bilgiye ulaşılamaması insanımızda tedirginlik oluşturuyor. Özellikle Osmaniye’de depremin şiddetinin ve yıkımın büyüklüğünü bir türlü Osmaniye dışına anlatılamadı” dedi. “Osmaniye’deki yıkımın büyüklüğü ulusal medyada yeteri kadar yer bulmadı, buradaki yıkımı anlatamadık” Osmaniye’de deprem yıkımının ulusal ve uluslararası medyanın gündemine girmemesinin kendilerini üzdüğünü aktaran Erköseler şöyle devam etti:

“Osmaniye olarak üzerimizdeki ataleti atıp sıkıntımızı etkili ve yetkililere aktarmalıyız. Depremzede dernekleri olarak ortak aklı çalıştırıp siyasiler, üniversite, sivil toplum örgütleri, iş insanları ve şehrin kanaat önderleri mülki idare amirimizin koordinesinde acilen bir araya gelerek bu sıkıntının nasıl aşılacağı müştereken konuşulmalıdır. Osmaniye Depremzedeler dernekleri olarak biz bu konuda üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Bu şehir hepimizin.Meselelerimizi başkaları gelip  çözmeyecek.” dedi.

MENDERES  DEMİR