Osmaniyeli Şehidimizin Adı, Cizre’de Okul Kütüphanesi’nde Yaşayacak!

10 yıl önce Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki görevi esnasında uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Osmaniyeli Polis Memuru Tuncay Akyüz’ün adına, Şırnak’ın Cizre ilçesindeki Cumhuriyet Ortaokulu’nda kütüphane açıldı.Kütüphane açılış törenine Tuncay Akyüz’ün aile fertleri de katıldı. Şehidimizin annesi Şadiye Akyüz, “Şu anda çok duygu yüklü anlar yaşıyorum. Evladımın isminin bu okulda yaşatılması beni çok mutlu etti” dedi.

Görevi Başında Şehit Olmuştu!

22 Eylül 2012 tarihinde Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil servis bölümündeki polis noktasında görev yaparken bir kişinin silahlı saldırısı sonucu ağır yaralanarak ameliyata alınan polis memuru Tuncay Akyüz, kurtarılamayarak şehit olmuştu. 26 yaşında ve evli olan Tuncay Akyüz’ün o zaman 3 aylık kızı bulunuyordu.

Şehidimizin Kanı Yerde Kalmadı

Olayın ardından hastanenin güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, polis odası kapısında bekleyen Tuncay Akyüz’ün, arkasından yaklaşan ve gömleğinin altında sakladığı silâhla ateş eden saldırgan tarafından şehit edildiğini belirledi. Bunun üzerine bölgede geniş çaplı çalışma başlatan ve saldırganın eşgalini belirleyen Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri, hastanenin bulunduğu bölgeye yakın Bakacık Köyü yakınlarında bir grup teröristin bulunduğu bilgisi üzerine operasyon başlatmış ve düzenlenen operasyonda üzerlerinde çok sayıda mühimmat ve silahla birlikte ölü ele geçirilen 2 teröristten birinin polis memuru Tuncay Akyüz’ü şehit eden kişi olduğu belirtilmişti.

Ali Celal KAYMAK