Genel

Osmaniyeli Şehitler Mezarı Başında Dualarla Anıldı

TÜGŞAV Osmaniye İl Başkanı Sefa Bülbül,  yaptığı  konuşmada, “Şehitler diyarı yiğit Osmaniye’mizde tüm şehit ve gazilerimizi anmak, dualarla yâd etmek amacıyla Mevlit programını organize ettik. Yağmura rağmen büyük bir katılım gösteren davetlilerimize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı ( TÜGŞAV ) Osmaniye İl Başkanlığı tarafından  ahirete irtihal etmiş olan Şehitlerimiz için Mevlidi Şerif programı düzenlendi.

Asri Mezarlıkta gerçekleştirilen Mevlit programına; şehit aileleri ve gazilerin yanı sıra, Osmaniye Vali Yardımcısı Yunus Emre Şahin, 12. Komando Tugay Komutan Yardımcısı Albay Hakan Kocabaş, İl Jandarma Komutanı Albay Halit Gülten, İl Emniyet Müdürü Mehmet Sarıbuva, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Murat Karabulut, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Tolga Nacar, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Guddusi Arık, KAÇEP İl Başkanı Sultan Züleyha Erkul ve yönetim kurulu üyeleri ile kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

TÜGŞAV Osmaniye İl Başkanı Sefa Bülbül burada yapmış olduğu konuşmasında, “Şehitler diyarı yiğit Osmaniye’mizde tüm şehit ve gazilerimizi anmak, dualarla yâd etmek amacıyla Mevlit programını organize ettik. Yağmura rağmen büyük bir katılım gösteren davetlilerimize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum” dedi. Programda Kuranı Kerim tilaveti, Mevlidi Şerifin okunması, duaların edilmesinden sonra Vali Yardımcısı Yunus Emre Şahin ve protokol üyeleri tarafından kahraman şehitlerimizin kabirleri tek tek ziyaret edilerek karanfil bırakıldı ve dualar edildi. Ayrıca kabirlerinin yanında bekleyen şehit ailelerinin hal ve hatırları sorularak başsağlığı dileklerinde bulunuldu.

Haber merkezi