Genel

OŞYAD EKİBİ, MASAL PARKI ŞENLENDİRDİ!

Osmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD), yaz ayları etkinliklerinin ilki, Masal Park’taki “Sazımız-Sözümüz” teması ile “Akşam Sefası” programı gerçekleşti.

Osmaniye’deki Masal Parkın, Belediye yönetiminde işletilmesi kararının  ardındanhizmete girmesi ve girişlerin ücretsiz olarak başlaması nedeniyle  tanıtım amaçlı OŞYAD tarafından etkinlik düzenlendi.

Kent halkının ve çevre il ve ilçelerdeki vatandaşların Masal Park’ın yeniden hizmete girdiğinin vurgulanması amacı ile düzenlenen etkinlik, Amfi tiyatro önündeki açık alanda saat:19.30’da başladı.

OŞYAD organizasyonu ile Masal Park yönetimi tarafından gerçekleştirilen program, Osmaniye’nin yaz mevsimi sıcaklarından serinlemek amacı ile gezintiye çıktıkları Masal Park açık alanda “Açık Hava Halk konseri” şekline dönüştü.

Osmaniye Ozanlar-Şairler ve Yazarlar Derneği’nin Masal Parkta düzenlediği, “Sazımız-Sözümüz” etkinliğinin sunuculuğunu Dernek Başkanı Mustafa Bardak yürüttü.

Program sunucusu Mustafa Bardak’ın, Osmaniye’nin Yaz mevsimi sıcaklarından, serinlemek amacı ile Masal Park’taki açık alanda vatandaşların serinlemelerini ve duygu dolu anları yaşatmak istediklerine dile getiren konuşması ile program başladı.

Program kapsamında; (Ozan Kul Yusuf) Yusuf Dalkılıç, (Aşık Garbi) Yahya Gürz, (Ozan Duranoğlu) Mahmut Eynallı, (Ozan Maranlı) İbrahim Karagülle,  Osman Körkü türkülerini seslendirdiler.

Ayrıca; Bağlamada Hakan İnce ile Darbuka da Mehmet Kütük programa katkıda bulundular.

Program kapsamında; Melek Avcı Çoşkun, İbrahim Şadi Çenet, Ali Gedik ve Çitli Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Bekir Dağsever de şiirlerini yorumladılar.

Programda türkü ve şiirleri ile  Masal Park ziyaretçilerine duygulu anlar yaşatması nedeniyle sahne alan Ozan ve Şairler, program sonunda ödüllendirildi.

Osmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bardak imzası ile tarafından hazırlanan “Teşekkür Belgesi” programa katkıda bulunan ozan ve şairlere takdim edildi.

Osmaniye Masal Park İşletme Müdürü; Gökhan Börk, Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi Müdürü Ayşe Erat, OKÜ Öğretim Görevlisi  Doç. Dr. Ali Doğaner, OKÜ Öğretim Görevlisi Doç. D. Ümmü Gülsüm  Candeger ve Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsrafil Avcı tarafından Masal Park  etkinliğinde, sahne alan Ozan ve Şairler için hazırlanan “Teşekkür Belgeleri” katılımcıların isimlerine göre sahneye davet edilerek takdim edildi.

Program kapsamında, OŞYAD ekibi adına hazırlanan “Teşekkür Plaketi” ise, Osmaniye Belediyesi MHP Belediye Meclis üyesi,  Masal Park Sorumlusu Adem Küpeli tarafından, Dernek Başkanı Mustafa Bardak’a takdim edilerek, başarı dileklerinde bulunuldu.

Etkinlik, toplu fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.

 (OŞYAD Basın)