OŞYAD KURULUŞUNUN 18. YILINI YOĞUN KATILIMLA KUTLADI

Osmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD), kuruluşunun 18. Yıldönümünü; şiir ve türkülerle kutladı.

OŞYAD, kuruluşunun 18. Yıldönümü nedeniyle  kutlama programı düzenledi.

Dernek Yönetim kurulu ve üyelerinin katılımı ile gerçekleşen 18. Yıl kutlama programında bir konuşma yapan OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak;  “Derneğimizin kuruluşunun  18. Yıldönümü kapsamındaki programa beklenenin üzerinde üyelerimizin katılımları bizleri mutlu etmiştir. Birlik ve beraberlik içerisinde kültür ve sanat adına, önce kentimiz sonrasında ülkemiz adına verdiğimiz mücadelede katkıda bulunan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”diye konuştu.

Derneğin 2022 yılı çalışmaları hakkında da bilgi veren OŞYAD Başkanı Bardak; “2 Ocak 2022 günü Yaşar Kemal’in ilkokula gittiği  Burhanlı Köyünde iki ozan ve üç şairimizle canlı TV programı gerçekleştirdik. 28 Şubat günü Dünyaca ünlü edebiyatçı Yaşar Kemal’i doğduğu Köy Hemite’de ölümünün 7. Yılında andık. İki ayrı okulumuzu ziyaret ederek programlar gerçekleştirdik ve okullarımızın kütüphanelerine kitap bağışında bulunduk.  11-12 Mayıs tarihlerinde 5. Akdeniz kentleri kültür ve sanat etkinlikleri’ programını gerçekleştirdik.  Martı ayı içerisinde Adana Çukurova Belediyesi’nin düzenlediği ‘4. Orhan Kemal kültür ve sanat festivali’nde dernek üyelerimizle birlikte, kitap stantı açtık. Dernek üyelerimizin eserlerinin yeraldığı ‘Kalem izi’ isimli Antolojinin tüm hazırlıkları tamamlandı, baskıya hazır hale getirildi. Önümüzdeki ay içerisinde Antolojimizin dağıtımına başlayacağız.  Dijital ortamda yayın yapmakta olan Mert Tv’de haftada bir gün şiir ve türkü programı dernek yönetim kurulu üyelerinden İbrahim Karagülle öncülüğünde yapılmaya başlandı. Önümüzdeki günlerde Köy ve yaylalarda şiir ve türkü etkinliklerimize başlayacağız. Bizimle birlikte yürüyen arkadaşlara teşekkür ediyorum”diye konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından derneğin kuruluşunun 18. Yıl pastasının kesilmesi alkışlarla gerçekleşti.

Kutlama programı kapsamında; Mahmut Eynallı, Ramazan Çulcu, Ali Tülüce, İbrahim Karagülle, Nursel Seçer, Zekeriya Gözübenli türküler seslendirdi.

Şiirleri ile ise; Hatice Bahar, Selahattin Ölmez, Seyfi Metin, Melek Avcı Çoşkun, Ramazan Eren, Meliha Emelce, Ali Gedik, İsmet Develioğlu, İzzettin kanat, İbrahim Şadi Çenet, Mustafa Yeydem ve Bilal Turgut programa renk kattılar.

Derneğin kuruluş yıldönümü etkinlikleri halay çekilmesi ile sona erdi. (OŞYAD Basın)