OŞYAD Üyelerinin ‘Antoloji’ TASARIMLARI BAŞLADI

Osmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) tarafından üyelerine yönelik çıkaracağı Antoloji’nin hazırlık çalışmalarına başlandı.

Antoloji için gelen bilgi ve eserlerin kayıt altına alındığını belirten OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak; kitapta yer alacak isim, fotoğraf, şiir ve diğer eserlerin ayrım işlemlerine başladıklarını ve önümüzdeki günlerde tasarım çalışmalarına başlanılacağını söyledi.

OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak; “Sadece derneğimiz üyelerinin fotoğraf, özgeçmiş ve eserlerinin yer alacağı bir Antoloji hazırlamak için başlatmış olduğumuz girişimlerde, bilgi ve belgelerimizi tamamladık. Dernek üyelerimizi Antoloji konusunda; kurumsal hesabımızdan değişik tarihlerde 3 aylık sürede, 6 kez mesaj yazarak olayı gündemde tutmaya çalıştık. Antoloji’de tüm dernek üyelerimizin isimlerinin yer alacağını, şiir veya diğer eserlerini göndermeseler bile fotoğraflı özgeçmişlerini yayınlayacağımızı vurguladık. Bu çağrılarımızın 31 Nisan 2022 tarihinde sone ermesi ile birlikte, gelen bilgi ve eserleri bir araya getirerek Antoloji’mizi yayına hazırlama adına çalışmalara başladık. Bu arada; bu kadar çağrımıza rağmen, Antoloji için istenilenleri göndermeyen üyelerimizle ilgili; sadece fotoğraf, öz geçmişi varsa bir şiirini yayınlamaya Yönetim Kurulu olarak karar verdik” dedi.

Antoloji’nin sayfa tasarımlarının çalışmalarına başlanırken, Editöre verilen bilgi ve belgeler konusunda da açıklama yapan OŞYAD Başkanı Bardak; “Derneğimizin 49 üyesi ile birlikte, derneğimiz üyesi iken hayatını kaybeden 8 arkadaşımız ve onursal üyemiz olarak gördüğümüz Osmaniye’mizin gururu Yaşar Kemal’in de yer alacağı Antoloji’mizin; Ozan, Şair, Yazar ve diğer kültür-sanat insanları için kalıcı eser olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

(OŞYAD BASIN)