Genel

REKTÖRDEN ÜNİVERSİTE İÇİN REHBER ÖĞRETMENLERDEN DESTEK İSTEMİ

OKÜ’nün bölgede önemli bir yere sahip olduğundan bahseden Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, “Üniversitemizin tanıtım faaliyetlerine ağırlık veriyoruz. Rehber öğretmenlerimiz ile bir arada olmak, üniversitemizi tanıtma noktasında acaba neler yapabiliriz diyerek bunları konuşmak için bir araya geldik.  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, bölgesinde önemli bir yere sahip ve giderek de gelişen bir üniversite. Her geçen gün de daha iyiye gidiyoruz. Deprem bölgesinde en iyi durumda olan üniversitelerin başında geliyoruz. Kampüsümüzde ciddi bir hasar bulunmuyor” dedi.

İlimiz genelinde ortaöğretim (lise) düzeyinde eğitim veren kurumlarımızda görev yapan rehber öğretmenler için  Osmaniye Korkut Ata üniversitesince  hazırlanan ve üniversitenin  genel tanıtımını içeren tanıtım programı, Rektörlük Büyük Salonda düzenlendi. 

Tanıtım programı kapsamında düzenlenen toplantıya Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Coşkun Özalp ve Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, fakülte dekanları, Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ceyhun Yükselir, Sportif Tesisler ve Faaliyetlerden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Servet Reyhan ve müdürlerimiz ile çok sayıda rehber öğretmen katıldı.

Üniversitemizin tanıtım filmlerinin gösterildiği tanıtım programında Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, üniversitemizi anlattı. 

OKÜ’nün bölgede önemli bir yere sahip olduğundan bahseden Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, “Üniversitemizin tanıtım faaliyetlerine ağırlık veriyoruz. Rehber öğretmenlerimiz ile bir arada olmak, üniversitemizi tanıtma noktasında acaba neler yapabiliriz diyerek bunları konuşmak için bir araya geldik.  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, bölgesinde önemli bir yere sahip ve giderek de gelişen bir üniversite. Her geçen gün de daha iyiye gidiyoruz. Deprem bölgesinde en iyi durumda olan üniversitelerin başında geliyoruz. Kampüsümüzde ciddi bir hasar bulunmuyor. Ufak tefek hasarlar var onları da hızlı bir biçimde gidermek için gayret gösteriyoruz. Önümüzdeki dönemde eğitim öğretim faaliyetinde herhangi bir fiziksel problemimiz olmayacak.” dedi. 

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinin tercih noktasında daha üst noktalarda yer alması için öğretmenlerin desteğini isteyen Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, “Her geçen gün yeni programlar açıyoruz.

Osmaniye’de yaşayan genç arkadaşlarımıza da önemli seçenekler sunduğumuzu düşünüyorum. Türkiye’nin her yerinde, her ilimizde en az bir üniversite var. Bu nedenle eskiden olduğu gibi Yükseköğretimden yararlanmak için gençler çok uzaklara gitmek zorunda değiller. Özellikle biz de Osmaniye’de ve yakın çevrede yaşayan genç arkadaşlarımızın üniversitemizi tercih etmesini istiyoruz. Bu da kendileri açısından birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Hemen hemen bütün programlar üniversitemizde mevcut. Güçlü bir akademik personelimiz, fiziksel yapımız var.  Laboratuvar imkânlarından tutun da spor tesislerine kadar çekici bir kampüse sahibiz.” dedi.

Konuşmanın ardından soru cevap bölümü ile toplantıya devam edildi. 

Soruların cevaplanmasının ardından tanıtım programı Rektörlük fuaye alanındaki kokteyl ile sona erdi.

OKÜ basın