Şahin: “Tarım Bir Meslektir!”

Bahçe Ziraat Odası Başkanlığı’nın girişimleri ile Bahçe Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından Mesleki Eğitim imkânı sunulacak.

Bahçe Ziraat Odası ve Bahçe Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu BaşkanıFatma Şahinkonu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Meslek sahibi insan ihtiyacını karşılayabilmek adına, kadının çalışma hayatının güçlendirilmesi, ülkemiz insan kaynağının geliştirilmesi, tarımsal üretimin arttırılması ve Bahçe Çiftçisine Kalifiye Eleman yetiştirmek için, Bahçe Ziraat Odası Başkanlığı’nın girişimleri ile Bahçe Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından Mesleki Eğitim imkânı sunulacaktır.

Sebze Yetiştiriciliği Mesleki Eğitimi için Ortaokul Mezunu 15 Kadın, 5 Erkek Öğrenci alımı yapılacaktır. Ortaokulu bitirenler, Zorunlu Lise Eğitimini Mesleki Eğitim Merkezlerinde tamamlayabilme fırsatı bulacaktır. 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine Asgari Ücretin en az yüzde 30’u, 12. sınıftaki kalfalara Asgari Ücretin en az yarısı kadar maaş imkânı sağlanacaktır. Mesleki Eğitim almak, Lise Mezunu olmak ve İstihdam Edilmek istiyorum diyen Kadın ve Genç Beyefendilerin 15 Mayıs 2022 tarihine kadar, 0532 683 59 55Whatsapp Hattına Ön Başvuru yapmaları önemle rica olunur.”

HÜMEYRA BÜYÜKYOZGAT