ŞANET’in yeni tesisi 100 kişiye istihdam sağlayacak!

Osmaniye’de faaliyet gösteren ŞANET firması, yeni kuracağı Et Entegre ve Kesimhane Tesisi’nin temelini törenle attı.

Toprakkale ilçesinde 10 dönüm arazi üzerine kurulacak olan tesisin temel atma törenine; Toprakkale Kaymakamı Ali İhsan Selimoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Daşöz, Ak Parti İl Başkanı Seydi Gülsoy, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Devrim Murat Aksoy, Ticaret Borsası Başkanı Sait Çenet, Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Teyfik Dağ, Kasaplar Odası Başkanı İsmet Yeşiltepe, Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Nusret Esen ve çok sayıda davetli katıldı.

“DEV TESİS 3700 METRE KARE KAPALI ALANA SAHİP OLACAK”

ŞANET firmasının temelini attığı tesisin 3700 metre kare kapalı alanı olacağını bildiren firma yetkilileri, 1000 hayvan kesim kapasitesi bulunduğunu ve tesisin teknolojinin son sistemiyle donatılacağını ayrıca besi ahırları ise 600 büyükbaş, 700 ise küçükbaş hayvan kapasitesi olan bir tesisi ilimize kazandıracaklarını söyledi.

ŞANET tarafından yapılan açıklamada “Yeni ve modern Et Entegre Tesisi, yapımı tamamlandığında bölgenin ihtiyacına cevap vermeye hazır olacaktır. Tesisimizin bölgede yaklaşık olarak 100 kişiye istihdam sağlayacağını hedefliyoruz” denildi.

BAŞKAN DAŞÖZ “YATIRIMCILARI İLÇEMİZE ÇEKMEK BİZİ MUTLU EDİYOR”

Toprakkale Belediye Başkanı Mehmet Daşöz ise yaptığı açıklamada; ‘İlçemiz Kışla Mahallesi Kaplanderesi mevkiinde inşaatına başlanan ŞANET firmasına ait Et Entegre ve Kesimhane Tesisi’nin temel atma törenini gerçekleştiriyoruz. Yatırımı ve yatırımcıyı bölgemize çekmek için belediye olarak gerekli özeni gösterirken, bölgemizin ve ilçemizin istihdamına her türlü katkıyı sağlama yolunda çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir” dedi.

HÜMEYRA BÜYÜKYOZGAT