ŞEHİDE AHDE VEFA

Şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Avan için Mevlid-i Şerif Okutuldu

Geçtiğimiz günlerde Adana’nın Kozan ilçesinde otomobille askeri aracın çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazası sonucunda şehit olan 28 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Avan için şahadetinin üçüncü gününde Düziçi’nde mevlid-i şerif okutuldu.

Şehit Uzman Çavuş Yusuf Avan’ın Uzunbanı Mahallesinde bulunan baba evinin önünde kurulan taziye çadırında düzenlenen mevlit programına; Düziçi Kaymakamı Turgay İlhan, Belediye Başkanı Alper Öner, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Özkan Çakmakcı, İlçe Emniyet Müdürü Tuncer Yıldırım, İlçe Müftüsü Mehmet Güneş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cuma Sağır, İlçe Nüfus Müdürü Ekrem Öner, İlçe Sağlık Müdürü Alper Akdağ, Sosyal Hizmetler Müdürü Fatih Hürata, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfı Müdürü Ali Galip Mart, Siyasi Partilerin ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

İftara doğru Şehidimizin baba evinde başlayan mevlit programında, Düziçi Müftülüğü görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu. Vatanın mukaddesatı uğruna canlarını feda eden Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Avan ve tüm şehitler dualarla anılarak Allah’tan rahmet dilendi.

Mevlit sonrasında Şehidimizin Ailesiyle bir süre sohbet eden Kaymakam Turgay İlhan, Şehidimizin ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diledi.

GÜLEN BURKAÇ