Genel

ŞEHİDE AHDE VEFA

Osmaniyeli şehidimiz J.Uzm.Kad.Çvş.Abdullah AÇICI, şehadetinin 10.Sene-i Devriyesinde kabri başında dualarla yâd edildi. Şehidimizin Osmaniye Karacalar Mezarlığı’nda bulunan kabrini, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şube Başkanı Durmuş ÖKSÜZ,dernek üyeleri,şehidimizin ailesi ve Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı Şehit Gazi Birimi ziyaret ettiler. Okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan duanın ardından şehidin mezarına karanfil bıraktılar.

Dernek Başkanı Durmuş Öksüz, “Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şube Başkanlığı olarak Şehidimize Cenab-ı Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz. Şehidimizin Ruhu Şâd olsun” dedi.

Şehidimiz Abdullah Açıcı;

Osmaniye’de Mustafa ve Zekiye çiftinin altı çocuğundan beşincisi olarak dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Osmaniye’de tamamlamıştır. Sözleşmeli uzman erbaş olarak 05.08.1996 tarihinde Elazığ J.Kom.Öz.Hrk.Tb.Kom. emrinde göreve başlamıştır. Daha sonra (2001-2004) Karabük 125. J.Eğt.Al.K.lığı, (2004-2007) Ankara J.Eğt.K.lığı emrinde görev yapmış ve en son 08.08.2007 tarihinde Diyarbakır J.Kom.Öz.Hrk.Tb. K.lığı emrinde görev yapmakta iken Lice İlçesi kırsalında 04.06.2012 tarihinde yapılan operasyon esnasında Bölücü Terör Örgütü mensuplarınca önceden döşenen mayına basarak şehit olmuştur. Osmaniye Karacalar Mezarlığı’na defnedilen Şehit J.Uzm.Kad.Çvş.Abdullah AÇICI, evli ve üç çocuk babasıdır.

Ali Celal KAYMAK