ŞEHİDİMİZ BEKİR ATACAN, MEZARI BAŞINDA ANILDI

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şube Başkanlığı tarafından Şehidimiz P.Uzm.Çvş. Bekir Atacan’ın şehadetinin 14. sene-i devriyesinde mezarı başında anma töreni düzenlendi.

Şehit Bekir Atacan; Osmaniye’de Osman ve Elif çiftinin dört çocuğunun ikincisi olarak dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Osmaniye’de tamamlamış ve askerlik çağına kadar köyünde ailesi ile birlikte çiftçilikle uğraşmıştır. Vatani görevini tamamladıktan sonra Uzman Çavuş olarak atandığı Hakkari Aktütün bölgesinde 22.04.2008 tarihinde Bölücü Terör Örgütü mensuplarınca önceden döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan P.Uzm.Çvş. Bekir Atacan, şehadetinin sene-i devriyesinde mezarı başında dualarla yad edildi. 

Osmaniye Nohuttepe Köyü Mezarlığı’ndaki Şehit P.Uzm.Çvş. Bekir Atacan’ın şehadetinin sene-i devriyesinde kabrini ziyaretine; Osmaniye Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş’ın yanı sıra, Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı Şehit Gazi Birimi, Osmaniye Şehit Polis Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Mahmut Kaplan ve dernek yönetimi de katılım sağladı.

Ali Celal KAYMAK