ŞEHİDİMİZ ERTUĞRUL KÖSE, DUALARLA YÂD EDİLDİ

11’inci Komando Tugayı 6’ıncı Komando Taburu 2’inci Komando Bölüğünde görevli iken teröristlerle mücadele harekâtında üs bölgesine yapılan taciz ateşi sonucu boyun kısmından yaralanarak Şırnak Devlet Hastanesi’nde şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Ertuğrul KÖSE, Şehadetinin 2. Sene-i Devriyesinde kabri başında dualarla yâd edildi.

Şehidimizin Osmaniye Şehitliğinde bulunan kabrini, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şube Başkanı Durmuş ÖKSÜZ, dernek üyeleri, şehidimizin ailesi ve Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı Şehit Gazi Birimi ziyaret ettiler. Okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan duanın ardından şehidin mezarına karanfil bıraktılar.

Şehitlik ziyaretinin ardından, şehidin baba ocağı Osmaniye Merkezde düzenlenen mevlit programına, Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı Şehit Gazi Birimi, Dernek Başkanı Durmuş Öksüz, dernek üyeleri ve şehidimizin ailesi ile yakınları katıldı. Programda şehit Ertuğrul KÖSE ve tüm şehitlerin ruhu için Kur’an-ı kerim okundu, ardından dua yapıldı. 

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şube Başkanı Durmuş Öksüz, şehit Ertuğrul KÖSE’nin şahadetinin 2’nci seneyi devriyesinde rahmet ve minnetle andıklarını belirterek, “Şehidimiz Ertuğrul KÖSE ve tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum, mekânları Cennet olsun” dedi.

Ali Celal KAYMAK