ŞEHİT AİLELERİNİ SEVİNDİREN ZİYARET

İlimiz Valisi  Dr. Erdinç Yılmaz, “Geçen yıl ziyaretimde, Şehidimizin eşi evinin tamirini istemişti ama evi onarılacak durumda değildi. Şehidimizin eşi Teyzemize yeni, sıfırdan bir ev yapacağımızı söylediğimde, Teyzemiz “Bu gerçek mi rüya mı?” demişti. Bugün hamdolsun Teyzemize olan sözümüzü yerine getirdik, evi de en güzel şekilde yapıldı. Allah Devletimize zeval vermesin. Biz Devlet olarak her zaman Şehitlerimizin ailelerinin yanındayız, onlar bizim başımızın tacı. Şehitlerimizin haklarını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Şehitlerimizin hatıralarına, yakınlarına sahip çıkmayı boyun borcu biliyoruz” şeklinde konuştu.

Osmaniye Valisi  Yılmaz, Şehitlerimizin Ailelerini, Küllü Köyünde İl Özel İdaresi Tarafından Yaptırılan Evlerinde Ziyaret Etti

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Şehitlerimizin Ailelerini, Küllü Köyünde İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan evlerinde, ziyaret etti.

Ziyarette Vali Yardımcısı Âdem Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mesut Ovalı da yer aldı.  Küllü Köyü sakinleri tarafından karşılanan Vali Yılmaz, köy sakinleri ile bir süre sohbet etti. Küllü Köyü sakinleri Vali Yılmaz’a ziyareti için teşekkür ettiler.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, ilk olarak, Sivil Terör Şehidimiz Osman Kaya’nın Ailesini ziyaret etti. Şehidimizin ailesi ile bir süre sohbet eden Vali Yılmaz, çocuklara hediyeler verdi.

       Şehidimizin ailesini daha önce de ziyaret ettiğini ifade eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Geçen yıl ziyaretimde, Şehidimizin eşi evinin tamirini istemişti ama evi onarılacak durumda değildi. Şehidimizin eşi Teyzemize yeni, sıfırdan bir ev yapacağımızı söylediğimde, Teyzemiz “Bu gerçek mi rüya mı?” demişti. Bugün hamdolsun Teyzemize olan sözümüzü yerine getirdik, evi de en güzel şekilde yapıldı. Allah Devletimize zeval vermesin. Biz Devlet olarak her zaman Şehitlerimizin ailelerinin yanındayız, onlar bizim başımızın tacı. Şehitlerimizin haklarını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Şehitlerimizin hatıralarına, yakınlarına sahip çıkmayı boyun borcu biliyoruz. Bu anlayışla hareket ediyoruz. Eğer bu borcumuzu yerine getirebiliyorsak ne mutlu bize. Şehitlerimizin yakınlarının mutlu olması bizim mutlu olmamız demek. İnanıyorum ki Teyzem de çok mutlu oldu. Güle güle otursunlar.”dedi.

        Şehidimizin eşi Seher Kaya, Vali Dr. Erdinç Yılmaz’a teşekkür ederek, “Allah Devletimizden de Valimizden de razı olsun. Çok teşekkür ediyorum, çok mutlu oldum.”dedi.

        Vali Yılmaz, daha sonra Şehidimiz Mehmet Kızıl’ın kızı Meryem Aydın’ın İl Özel İdaresi tarafından yapımı devam eden evinde ziyaret etti. Şehidimizin kızı ve ailesi ile bir süre sohbet eden Vali Yılmaz, “Eviniz en kısa sürede tamamlanacak. Söz vermiştik yaptık, güle güle oturun. Siz mutlu olduğunuzda biz de mutlu oluyoruz. Allah mutluluk versin.”dedi.

        Ziyaret sonunda Şehidimizin kızı Meryem Aydın, Vali Yılmaz’a teşekkür ederek, “Allah Devletimizden de Valimizden de razı olsun. Teşekkür ederim.”dedi.

Valilik basın