ŞEHİT AİLESİNE SU KUYUSU BERATI

Hayrat Derneği Tarafından Kamerun’da Şehidimiz Adına Açılan Su Kuyusunun Beratı Şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Ali Gökçe’nin Ailesine Takdim Edildi

İçişleri Bakanlığımız ile Hayrat İnsani Yardım Derneğinin, Afrika ve Asya’nın çeşitli ülkelerinde şehitlerimizin isimleriyle ‘Şühedanın İzinde 500 Su Kuyusu’ projesi kapsamında Şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Ali Gökçe adına Kamerun’da açılan su kuyusunun beratı Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve Hayrat İnsani Yardım Derneği Genel Başkan Yardımcısı Osman Çalım tarafından Şehidimizin ailesine takdim edildi. Ziyarette Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun, Hayrat İnsani Yardım Derneği İl Temsilcisi Ramazan Türker, Proje Koordinatörü Said Oflaz, Dernek Üyesi Mustafa Öztürk de yer aldı.

Proje hakkında bilgi veren Hayrat İnsani Yardım Derneği Genel Başkan Yardımcısı Osman Çalım, projenin amacının şehitlerimizin unutulmaması adına Afrika ve Asya’da su kuyuları açarak ihtiyaç sahiplerine temiz su ulaştırmak ve kahraman askerlerimizin hatıralarını sınırlar ötesinde yaşatmak olduğunu söyledi.

Şehidimizin ailesine  Kur’an-ı Kerim takdim eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise Hayrat İnsani Yardım Derneği yetkililerine teşekkür ederek, “Aziz şehitlerimize olan borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz. Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak, ailelerinin yanında olmak hepimizin boynunun borcudur. Şehidimize, Allah gani gani rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Bu vesile ile şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.”diye konuştu.

Şehidimizin ailesi, Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Hayrat İnsani Yardım Derneği Genel Başkan Yardımcısı Osman Çalım ve beraberindeki heyete ziyaretleri için teşekkür ettiler.

 Valilik basın