Genel

ŞEHİT AİLESİNİ DUYGULANDIRAN ZİYARET

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şubesi tarafından Şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Halis Özcengiz’in ailesi ziyaret edildi.

Ziyaret ile ilgili açıklama yapan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şubesi Başkanı Durmuş Öksüz, “Dernek yönetimi olarak, Şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Halis Özcengiz’in şehadet gününde şehidimizin eşi Esra Özcengiz’i evinde ziyaret ettik. Şehidimizin şahadet günü nedeniyle anma programı düzenledik. Şehidimizin seneyi devresi dolayısıyla şehidimizin eşi Esra Özcengiz’i ve kızını ziyaret ederek,İl Jandarma Komutanlığı Şehit Gazi Birimi, Garnizon Komutanlığımız Şehit Gazi Birimi ve dernek yönetim olarak şehidimizin ailesinin yanında olduk. Ziyaretimizde şehidimiz için Kur’an-ı Kerim okuduk ve dualar yaptık. Şehidimize Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine sabır diliyorum” dedi.

Şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Halis Özcengiz;Hakkari ili Yüksekova ilçesinin Buzullar bölgesinde 21 Eylül 2017 tarihinde bölücü teröristler ile girmiş olduğu silahlı çatışma sonucu şehit olmuştur. Şehidimiz evli ve bir kız babasıydı.

Ali Celal KAYMAK