ŞEHİT MEHMET KARACATİLKİ ANADOLU  İMAM HATİP LİSESİ TEKNOFEST’E UÇUYOR

Osmaniye Şehit Mehmet Karacatilki Anadolu İmam Hatip Lisesi, Teknofest 2022’ ye  lise kategorisi roket projesi ile katılıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Okul Müdürü Ali ASİL: “Okulumuz 25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde Hava Sporları Federasyonu Model Roket Yarışması Türkiye geneli sıralamasında 10. Olmuştu. Bu dereceyi yapan Furkan Taha BADEMCİ isimli öğrencimiz şu anda Sakarya  Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü 2.sınıf öğrencisi olarak başarılı çalışmalarda bulunmaktadır. 

Öğrencilerimiz, Korkut Ata Üniversitesi işbirliği ile hazırladıkları KORKUTATA isimli roketle, TEKNOFEST 2019 Roket Yarışmasına yapmış oldukları Alçak İrtifa kategorisi başvuruları kabul edildi.

Yaklaşık 600 başvuru arasından başarı ile sıyrılıp ÖTR ( Ön Tasarım Raporu ) aşamasını geçerek KTR (Kritik Tasarım Raporu) hazırlamaya hak kazanmıştır. Maddi imkânsızlıklar ve okulumuzun atölyesi olmadığı için, KTR den daha ileriye gidememiştir.

Teknofest 2022’de A01 Osmaniye OSKAR Roket projemiz, Ön tasarım raporu(ÖTR) aşamasında başarılı bir puanla okulumuzu temsil etmiştir. ÖTR aşamasında 289 başvuru arasında 65. Sırada yer almıştır. 

Proje Danışman Öğretmeni Eyüp Hakan Dingil rehberliğinde, KTR (Kritik Tasarım Raporu)  25 Mayıs 2022 de açıklanmış ve A01 Osmaniye OSKAR Roket Takımımız 755 tam puan üzerinden 702 puan alarak, büyük bir başarıya imza atmıştır.  Bu moralle birlikte çocuklarımız büyük bir heyecanla çalışmalarına devam etmektedir.

Osmaniye il genelinde, MEB’e bağlı okul olarak tek takım olma gururu ile A01 Osmaniye OSKAR Roket Takımı gökyüzünde yerini alacak ve görevini tam anlamıyla yerine getirecektir.

Asil, açıklamasını “Yine okulumuzun ortaokul öğrencileriyle A01 Osmaniye Karacatilki Tekno Team olarak çok güzel bir başarıya daha imza atılmıştır. Takım danışmanlığını okulumuz İngilizce Öğretmeni Ferhat CENGİZ yapmaktadır. Takım olarak 2022 Akıllı Ulaşım Yarışmasına trafikteki gürültü kirliliğini önlemeyi amaçladığımız “Sessiz Korna” isimli projemiz ile katıldık. Projemiz Akıllı Ulaşım Yarışması Ön Tasarım Raporundan 93.50 puan alarak Türkiye 5.si ve Osmaniye İl 1.si olmuştur” diyerek tamamladı.

HASAN KILIÇ