Genel

ŞEHİTLERE AHDE VEFA

Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve Protokol Mensupları, Kurban Bayramı Arifesinde, Şehitliği Ziyaret Etti

       Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları, Kurban Bayramı Arifesinde, Şehitliği ziyaret ettiler. Şehitlerimizin kabirlerine karanfillerin bırakıldığı ziyarette; Vali Yılmaz’ın yanı sıra Osmaniye Milletvekili Seydi Gülsoy, 12’nci Komando Tugay Komutanlığı Komutan Vekili ve Garnizon Komutanı Piyade Komando Albay Turgut Muhammet Çalışkanlar, Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Can Altundarak, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri, Şehitlerimizin Aileleri ve Gazilerimiz yer aldı.

       Şehitlerimizin kabirlerini ziyaret öncesinde Zafer Camii İmam Hatibi Mahmut Durmuştarafından Kur’an-ı Kerim okundu. Daha sonra İl Müftüsü Ali Çakmak şehitlerimiz  için dua etti.  Yapılan duanın ardından, Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları Şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek mezarlara karanfil bıraktılar.

        Ziyaret sırasında Şehitlerimizin yakınları ile bayramlaşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Şehitlerimizin mekânları cennet olsun, Allah gani gani rahmet eylesin. Bu vesile ile tüm Şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş Gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor, Gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimizin Aileleri ile Gazilerimiz ve ailelerinin mübarek Kurban Bayramını kutluyorum. ”dedi.

Valilik basın