SEVGİYE BİR NEFES, BİR DOKUNUŞ, BİR SES OLABİLMEK…

Osmaniye Mimar ve Mühendisler Grubu  Başkanı ve Osmaniye Kültür Turizm ve Gastronomi Derneği Başkanı Yüksek Mimar  Berna Banu Başlamış  Asker ile eşi PRESTİJ İnşaat sahibi Zafer Asker ile birlikte bir Pazar günü bir tatil günü ilimize bağlı Kadirli ilçesinde  SMS Hastası 1 yaşındaki kızımızı ziyaret ederek ona hediye, ailesine moral verdiler.

Duygusal anlara da sahne olan anlamlı ziyaretle ilgili olarak Banu Başlamış Asker, duygularını şöyle dile getirdi:

“Kadirli İlçemizde yaşayan bu güzel aileye ziyaretimizin sebebi ailenin en minik ferdi. Sevgiye bir nefes, bir dokunuş, bir ses olabilmek.

Sevgi bebek, 1 yaşında bir SMA hastası. Zamanla kas kaybı yaşıyor ve nefes almakta zorlanıyor, solunum atakları geçiriyor.

SMA çaresi ve tedavisi olan bir hastalık, ama ailenin ilaca ulaşacak maddi gücü yok. Valilikten resmi onayı alınmış, ama yardım kampanyasının henüz başındalar. Lütfen bu konuda biraz olsun sizler de duyarlı olun ve bir şeyler yapın. Elinizden ne geliyorsa; maddi, manevi.

Bazen bir paylaşım, bazen ufak bir bağış, kampanya, bazen birine bu konudan, çocuklardan bahsetme, ne yapabiliyorsanız, bu tek kişinin desteğiyle olacak bir şey değil. Dernekler, odalar, yerel yönetimler ve duyarlı tüm vatandaşlar SEVGİ’YE NEFES OLUN. AMA ASLA YALNIZ BIRAKMAYIN ONLARI.”

 ÇOK TEŞEKKÜRLER ASKER AİLESİ

Biz de basın olarak tatil gününü anlamlı bir ziyaretle taçlandıran ASKER Ailesine çok teşekkür ediyoruz. HASAN KILIÇ