Son bir haftada gözaltına alınan  165 KİŞİDEN 8’İ TUTUKLANDI

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü tarafından son bir haftada kentte huzur ve güvenin sağlanması amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında 165 şahıs gözaltına alındı. Şahıslardan 8’i tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre; İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kentte huzur ve güvenin devamlı hale gelmesi için son bir haftada kent genelinde uygulama ve operasyonlar gerçekleştirildi. Suçluları yakalama ve suçu önlemek amacıyla gerçekleştirilen operasyon ve uygulamalar kapsamında 165 şahıs gözaltına alınırken, şahıslardan 8’i tutuklandı.
Bu arada kent genelinde gerçekleştirilen operasyon ve uygulamalarda; 1 adet çalıntı araç, 2 adet ruhsatsız av tüfeği, 2 adet tüfek fişeği, 3 adet ruhsatsız tabanca, 78 adet tabanca fişeği, 4 adet tabanca şarjörü, 1 adet kurusıkı tabanca, 5 adet kurusıkı tabanca fişeği, 1 adet buluntu bisiklet, 1 adet buluntu motosiklet, 2 adet çalıntı elektrikli bisiklet, 5 adet çalıntı motosiklet, 1 adet bıçak, 110 TL kumar parası ile 7,45 gram eroin ele geçirildi.

Yapılan açıklamada “Osmaniye Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü olarak Osmaniye genelinde suçlulara karşı mücadelemiz, Osmaniye halkının rahat bir yaşam sürmesi için devam etmektedir” denildi.

ÖMER ALİ TURUNÇ