Genel

SPORDA BAŞARILI İKİ KARDEŞE VALİDEN ÖDÜL

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Başarılı Sporcularımız Aybüke Kılınç ve Turan Kılınç Kardeşleri Makamında Kabul Etti

       Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Avrupa Üniversiteler Kick Boks Şampiyonası’nda şampiyon olan Aybüke Kılınç ve Avrupa Kick Boks Şampiyonası’nda Avrupa 2’ncisi olan Turan Kılınç kardeşleri makamında kabul etti. Ziyarette sporcularımıza Cebelibereket Şehit Ali Alkan Ortaokulu Müdürü Mehmet Yetiş de eşlik etti.

        Ziyaret sırasında dereceleri konusunda bilgi veren Sporcumuz Aybüke Kılınç, Türkiye şampiyonlukları, Avrupa kupası şampiyonluk ve dereceleri, dünya kupası şampiyonluk ve dereceleri olduğunu ifade ederek; Kasım 2022’de yapılan Büyükler Kick Boks Avrupa Şampiyonası’nda Avrupa 3.’sü, Mart 2023 Avusturya’da yapılan Dünya Kupası’nda 2.si ,Mart 2023 Hollanda’da yapılan Avrupa Kupası’nda 1.si, Temmuz 2023 Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda 1.’si ve Temmuz 2023 Hırvatistan’da yapılan Avrupa Üniversiteler Kick Boks Şampiyonası’nda 1.’si olduğunu söyledi. Aybüke Kılınç, şu anda 2024 ulusal ve uluslararası müsabakalara hazırlandıklarını kaydetti.

        Türkiye şampiyonluk ve dereceleri olduğunu belirten Sporcumuz Turan Kılıç ise Dünya Kupası 3.sü ve Avrupa 2.si., 2023 Türkiye Şampiyonu, 2023 Mayıs Dünya Kupası 3.sü ve 2023 Ağustos Avrupa Kick Boks Şampiyonası’nda Avrupa 2.si olduğunu söyledi.

        Sporcularımızı bu güzel başarılarından dolayı kutlayan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, sporcularımızın başarısının İlimiz için gurur verici olduğunu belirterek  “Sporcularımızın başarısı hepimizi gururlandırdı. Önümüzdeki müsabakalarda yeni başarılara imza atacaklarına inanıyorum. Sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”diye konuştu.

Valilik basın