Sumbas’ta 4 köye PROJE DESTEĞİ

Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa İlmeç, çiftçilerin gelir düzeyinin arttırılmasına katkı sunacak projeleri destekleyeceklerini söyledi.

Konu ile ilgili Osmaniye’nin Sumbas ilçesinde Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi Sumbas İlçesi Çok Paydaşlı Platform Toplantısı gerçekleştirildi. İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa İlmeç, toplantıda yaptığı konuşmada, “Projeden ilçemizde 600 rakım ve üzeri olan 4 köyümüz (Çiçeklidere, Esenli, Gafarlı ve Yeşilyayla) yararlanacaktır. Bugün bu toplantıda görüşülen konular ışığında bir Stratejik Yatırım Planı hazırlanacaktır. Yatırım planı çerçevesinde önümüzdeki yıllarda hibe çağrılarına çıkacağız ve çiftçilerimizin gelir düzeyinin arttırılmasına katkı sunacak projeleri destekleyeceğiz. Projeyle dar gelirli ve alternatif gelir imkanı olmayan çiftçilerimiz desteklenecektir. Proje sayesinde üretimden pazarlamaya kadar bir değer zinciri oluşturulacak, kümelenme yaklaşımı benimsenecektir. Projeyle küçük üreticilerimiz, çiftçi örgütlerimiz, küçük ve orta ölçekli işletmelerimizin kalkındırılması sağlanacaktır. Tarımsal altyapı ve kamu yatırımlarıyla bu köylerimiz kırsalda cazibe merkezleri haline dönüştürülecektir. Projenin ilçemiz çiftçilerine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Toplantıya Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa İlmeç, Kadirli İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fatin Rüştü Özeser, Sumbas İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili Ramazan Nergiz, Şube Müdürü Hayri Uyduran, Köy Muhtarları, İl ve İlçe Müdürlüğünde görevli teknik personeller ve çiftçilerimiz katıldı.

Ali Celal KAYMAK