Genel

TAYVAN’LI DAMADA “TÜRK USULÜ” DÜĞÜN

İnternet üzerinden yüksek lisans dil eğitiminde tanışan Türk gelin ile Tayvan’lı damat, Osmaniye’de Türk geleneklerine göre yapılan düğünle evlendi.

Çukurova Üniversitesi Türkçe öğretmenliği bölümünden mezun olan Nesibe Tilim (24) ile Tayvan vatandaşı makine mühendisi Tıen Lie (29), lisans eğitiminde dil öğrenimi yaparken tanıştı.

Evlilik kararı alan ve düğünlerini Türkiye’de yapmak isteyen çift, Tilim’in ailesinin yaşadığı Kadirli ilçesinde önce belediyede resmi nikah töreni yapıldı.

Gelinin ailesinin isteği üzerine Türk geleneklerini uygulayan çift, Borsa Restaurant düğün salonunda pasta kesti, dans etti, oyun oynadı.

Tilim’in annesi Safinaz ve babası Abdurrahman ile Lei’nin babası Nıen-Cuhan ve annesi Lı-Mı birlikte oyun oynadı. Gelin, kardeş kuşağı bağlanması esnasında gözyaşı döktü. Lei ise eşinin ailesi ve düğüne katılanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi, tebrikleri kabul etti.

Nesibe Tilim, yaptığı açıklamada eşiyle internet üzerinden yüksek lisans eğitiminde dil öğrenirken tanıştıklarını söyledi.

Ailelerin bir araya gelerek onay vermesiyle evlenme kararı aldıklarını belirten Tilim, “İnternet üzerinden yüksek lisans eğitiminde dil öğrenirken tanıştık. Ailelerimizin biraraya gelerek onay verdiler. Biz de evlendik. Mutluyuz.” dedi.

Tayvan’lı damat Lei ise Nesibe ile tanışmaktan ve evlenmekten dolayı çok şanslı olduğunu anlatarak, “Güzel kız Nesibe ile internet üzerinden tanıştık. Her zaman onu sevdim. Ben çok şanslı bir adamım. Onunla evlendiğim için.” ifadelerini kullandı.   

Menderes Özat