Genel

TEKNOLOJİ ZİRVESİ’NE SAYILI GÜNLER KALDI

EURITECH-MMG Avrasya ArGe, İnovasyon & Teknoloji Zirvesi 1-3 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenecek. Bu yıl özellikle çevre ve enerji iklim dostu, sıfır atık uyumlu ve çevre dostu yerli ve milli teknolojilerimiz de tanıtılacak.

1-3 Haziran 2022 tarihleri arasında Bilişim Vadisi’nde düzenlenecek zirveye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Mimar ve Mühendisler Grubu Osmaniye Şube Başkanı  Yüksek Mimar B. Banu Başlamış Asker, Türkiye’nin  inovasyon teknoloji ile dünyadaki teknolojik gelişimlere yön veren bir ülke olma çabasında olduklarını söyledi. Asker: “Bilişim Vadisi’nde Osmaniye’mizin iktisap etmesi hasebiyle başta Mühendis ve Mimarlarının Teknoloji ve İnovasyon Zirvesine katılım sağlaması büyük önem arz etmektedir.” dedi.

Türkiye’nin Teknoloji ve Üretim merkezi kesişim noktasında tüm paydaşlarını bir araya getiren, Avrasya bölgesinin alanında en büyük etkinliği olan EURITECH-MMG Avrasya ArGe, İnovasyon & Teknoloji Zirvesi bu yıl “Dönüşümü Yakala” mottosu ile 1-3 Haziran 2022 tarihleri arasında Bilişim Vadisi’nde düzenlenecek.

Bu yıl özellikle çevre ve enerji iklim dostu, sıfır atık uyumlu ve çevre dostu yerli ve milli teknolojilerimiz de tanıtılacak.

1-3 Haziran 2022 tarihleri arasında Bilişim Vadisi’nde düzenlenecek zirveye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Mimar ve Mühendisler Grubu Osmaniye Şube Başkanı  Yüksek Mimar B. Banu Başlamış Asker, inovasyon teknoloji ile dünyadaki teknolojik gelişimlere yön veren bir ülke olma çabasında olduklarını söyledi.

Dünyanın farklı coğrafyalarından 250’nin üzerinde firmanın zirveye katılacağını ifade eden Asker,  “Mimar ve Mühendisler Grubumuz (MMG) öncülüğünde, Türkiye’nin Teknoloji ve Üretim Merkezi olan Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirilecek olan “MMG Euritech Arge İnovasyon ve Teknoloji Zirvesi”nde bu yıl tema olarak “Arge&İnovasyon, Dijital Teknolojiler, Enerji, Sağlık ve Yeniliğin Finansmanı” konuları öne çıkacaktır.

“Türkiye’nin Teknoloji Koridoru” Bilişim Vadisi’nde organize edilecek olan etkinlikte; Balkanlar, Doğu Avrupa, Orta Asya, Ortadoğu, Kuzey Afrika bölgeleri başta olmak üzere Dünyanın farklı coğrafyalarından 250’nin üzerinde firma/kurum, 300 girişimci, 500 yatırımcı ve 20 binin üzerinde ilgili sektörlerden ziyaretçinin katılımı ile gerçekleştirilecektir.

Başta ülkemiz tarım ve hayvancılığı olmak üzere özellikle Kars ilimizde Tarım ve Hayvancılığın önemi sebebiyle “Geleceğin Üretim Teknolojileri ve Tarımda Yenilikçi Teknolojiler” başlıkları bizler için ayrı bir ilgi uyandırmaktadır. Bilişim Vadisi’nde Osmaniye’mizin iktisap etmesi hasebiyle başta Mühendis ve Mimarlarının Teknoloji ve İnovasyon Zirvesine katılım sağlaması büyük önem arz etmektedir.” dedi.

HASAN KILIÇ