Genel

TÜRK DÜNYASI KÜLTÜR KERVANI OSMANİYEDE

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu ile Türk Dünyası Kültür Sanat ve Sinema Vakfının müştereken

Düzenlediği, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinin Proje ortağı olduğu 7.Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödüllü Filmler Osmaniye gösterimleri yapılıyor.

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü,Türk Dünyası Belediyeler Birliği Katkıları; Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Ev sahipliğinde Üniversiteler, Meslek örgütleri,Sivil Toplum Örgütleri Medya Kuruluşlarının proje ortaklığı olduğu,Ödüllü Filmlerin “Fikirde Birlik 9 Ülke 9 Şehir 1 Festival” sloganı ile 2022 yılı Osmaniye gösterimleri Korkut Ata Üniversitesi 15 Temmuz Şehitler amfisi salonunda 16 Kasım 2022 tarihinde saat 14.00’te  gerçekleştiriliyor.

Konuyla ilgili Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Festival Tertip Komitesi Başkanı Menderes Demir şu açıklamayı yaptı” Türk Dünyası 7. Belgesel Film Festivalinin Gala ve ödül törenini İstanbul da yaptık. Ödül alan Filmleri Türk Dünyası Kültür başkenti Bursa da, Kırgızistan’ın Başkenti Bişkek’te,Kazakistan Almatı’da,Özbekistan Taşkent ve Fergana da,Makedonya Üsküp’te Proje Ortağı Üniversiteler ve Meslek örgütleri ile belediyelerin ev sahipliğinde yapliğinde yapıldı.

Osmaniye’de de Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Ev sahipliğinde gerçekleşiyor.Türk Dünyası’nın Kültürü’ne Sanatı’na ve Kardeşlik hukukuna katkı vermek ve akrabalık bağlarımızın güçlenmesini artırmak için yaptığımız bu Festival Türk’ün Doğu Türkistan’dan Balkanlar ve Avrupa içlerine kadar yaşadığı dıram,güzellik ve acıları sinema diliyle anlatan filmler çekildi.Bu Filmlerden bir demet gösterimi Osmaniyeli kültür sanat insanlarının gösterimine sunuyoruz.

Yapılan gösterimlere tüm halkımızı bekliyoruz diyerek ev sahipliğinden dolayı Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Turgay Uzun ve ekibine teşekkür” etti. Menderes demir