Genel

TÜRK DÜNYASI STK’LARI, MAHMUT  ABBAS’A TEPKİ GÖSTERDİ

Çin’i ziyaret eden Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas’ın, “Uygur meselesi bir insan hakları meselesi değildir. Filistin Hükûmeti Çin’in bu mücadelesini her zaman destekliyor” diyerek yaptığı açıklama, vicdan sahibi, Allah korkusu olan bir Müslüman insana yakışmayan ifadelerdir.

Para için dört takla atan, Filistin halkını temsile layık olmayan sözde Müslüman Abbas; Uygur sorunu, insan hakları problemi değil, terör, radikalizm ve bölücülüğe karşı mücadele sorunudur” diyerek ümmete sırt çevirmiştir. 

MHP lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin ifade ettikleri gibi; Uygur Türklerine terörist demek haksızlıktır, günahtır, cinayettir, rezalettir.

Üç kuruş menfaat uğruna mümin kardeşine yapılan haksızlıkların, adaletsizliğin görmezden gelinmesi, Müslümanlık adına gerçekten yüz kızartıcı bir açıklamadır. İnsan haklarına duyarlı tüm STK’ları özellikle İslam dünyasındaki kuruluşları Filistin yönetimini protesto etmeye davet ediyoruz.

Uğruna göz yaşı döktüğümüz, paramızı, pulumuzu, azığımızı paylaştığımız, ümmet diyerek bağrımıza bastığımız, yağmur-çamur demeden düzenlenen mitinglerde feryat ettiğimiz, davalarına karınca kararınca destek verdiğimiz Filistin Yönetimi’nin, Müslümanlara zulmeden Çin yönetiminin Doğu Türkistan’da uygulamış olduğu soykırım politikasını “haklı ve yerinde” bulması, İslam davası açısından, ümmet davası açısından, insanlık açısından gerçekten de utanç vericidir.

Filistin’in sözde devlet başkanı ünvanını taşıyan, Müslümanın parasını yemekten başka bir işi olmayan Mahmud Abbas’ın 15 milyon dolar nakit para hediye ile ülkesine döndüğü öğrenilmiştir. Mahmud Abbas ve yandaşlarını Allah’a havale ediyoruz.

Avrasya Federasyonu, Türk Dünyası STK’ları olarak, 15 milyon dolar nakit rüşvet karşılığında Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti olarak; Çin’in baskıcı politikalarına destek veren, ümmete zulmedenlerin yanında yer alan Mahmut Abbas’ın ihanetini unutmayacağız ve vakti geldiğinde de cezalandıracağız.

DOĞU TÜRKİSTAN SÜRGÜN                                                        TÜRK DÜNYASI STK’LARI

HÜKÜMETİ BAŞBAKANLIK OFİSİ                                               BİRLİK PLATFORMU

İSTANBUL / TÜRKİYE                                                                   TÜRKİYE